Tämä on kun et koskaan enempää uskaltanut
Ihan turhaahan
Anonyymi-ap
18337
2Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Mitä olisi pitänyt uskaltaa? 🤔
Uskaltaminen ei aina ole pelkkä valinta, vaan voi vaatia aikaa!
Jos ei halua ei tarvi uskaltaa.
Olen alemal tasolla sinuun nähden joten joo,en ota riskiä.Odotin jo liian kauan.
Tässähän lähdetään lähtökohtaisesti siitä että toisen pitäisi uskaltaa. Ehkä et itse uskaltanut?
Kyllä minä uskalsin mutta sinä et
Mitä uskalsit tehdä ? Vai sanoitko "rakas"
Ei kai kumpikaan...ajoissa
Alhaalta voi aina nousta ylöspäin, ei sinne tarvitse jäädä pohjamutiin voivottelemaan ja itseään säälimään.
Eikä varsinkaan tyytyä siihen helpoimpaan..
Yksi mitä vastavuoroisesti voi häneltäkin odottaa, on rohkeus, sillä tiedän ettei hän mikään saamaton ole.
Joten aloituksen teko ei liene vaikeaa jos halua riittää, alemman tason ajattelu on typerää en tiedä mistä tuokin on mieleen tullut, mutta itseltä odotetaan ilmeisesti aloitetta joka kerta kun nähdään, mutta tämä ei nyt oikein toimi niin.
Tulee tunne niin kuin olisi väkisin itseään tyrkyttämässä ja sitä päiväähän ei todellakaan tule! Joten nyt enemmän tekoja siltäkin puolelta muuten kaikki jää pelkäksi pinnalliseksi tuntemiseksi ja toisen ajatusten arvailemiseksi. Sitähän me tuskin kumpikaan toivotaan..
Kyllä se toinen osapuoli taisi olla ihan valmis kohtaamaan mutta ei tämä toinen osapuoli uskaltanut
Jos toinen osapuoli sanoi rakastavansa ja ehdotti ajankohdat puhelinkeskustelulle.. eikö toinen voi sen jälkeen jatkaa.
Kuka minkä suhteen empä ole jättäny riskiä edes ottamatta jos olen kokenu että saatu hyöty on parempi kuin mahdollisen epäonnistumisen seuraus edes
Turhaan mitään odottelet.
Kenelle?
Ohi
Uskalsi satuttaa ja loukata, mutta anteeksi ei uzkalla pyytää.
Naisena pyysin mieheltä anteeksi kaikkea mahdollista, ei kannattanut. Välinpitämätön.
Eipä tämä minun uskalluksestani kiinni ole. Harmi on lievä sana kuvaamaan, jos kaikki päättyy näin.