Talouspuolue Kokoomuksen aikaansaannos

Orpon hallituksen vallassaolon aikana Suomen talouskasvu on ollut koko ajan negatiivista, myös tänä vuonna.
10212
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Suomen talous kasvaa ennakkoluvuissa Euroopan hitaimmin

https://yle.fi/a/74-20192148

Ainoana Euroopan maana Suomen talouskasvu on tänäkin vuonna negatiivista.

Hyvä kokoomus!

Äänestä
  • Kaikki kokkarepääministerit (Holkeri, Katainen, Stubb, Orpo) ovat aiheuttaneet negatiivisen talouskasvun ja nousevan velkaantumisen.

    https://www.velkakello.fi

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Kaikki kokkarepääministerit (Holkeri, Katainen, Stubb, Orpo) ovat aiheuttaneet negatiivisen talouskasvun ja nousevan velkaantumisen.

    https://www.velkakello.fi

    PETTERI jatkaa KOKMUSPERINNETTÄ

    Äänestä

Mutta konkurssien määrä on Suomessa kasvanut ennätystahtia, hyvä kokoomus!

1Äänestä
  • Ei Kokoomus vaan markkinat ja se, etteivät yritykset pidä tuotantoaan kilpailukunnossa! Ei Kokoomus tee mitään kaataakseen yrityksiä! Enemmän siihen suuntaan toimii ay mafia!

    Äänestä

  • Extyökkäri kirjoitti:

    Ei Kokoomus vaan markkinat ja se, etteivät yritykset pidä tuotantoaan kilpailukunnossa! Ei Kokoomus tee mitään kaataakseen yrityksiä! Enemmän siihen suuntaan toimii ay mafia!

    No eikös tuo Kokoomuksen diktatuurinen politiikka juuri ole vienyt Suomea huonoon suuntaan kuten ollaan parin viime vuoden aikana havaittu. Demokratian aikana asiat eteni tosin.

    Äänestä

  • Extyökkäri kirjoitti:

    Ei Kokoomus vaan markkinat ja se, etteivät yritykset pidä tuotantoaan kilpailukunnossa! Ei Kokoomus tee mitään kaataakseen yrityksiä! Enemmän siihen suuntaan toimii ay mafia!

    Ohoh! Pidät siis nykyisen hallituksen talouspolitiikkaa ihan pötypuheena. Hallitushan oman kertomansa mukaan nimenomaan on pyrkinyt parantamaan yritysten menestymismahdollisuuksia työelämän uudistuksilla ja kannustinloukkuongelmien poistamisella, veropolitiikalla, regulaation vähentämisellä yms. Nyt kaadatkin kaiken yritysten heikon johtamisen ja markkinoiden harteille. Luulin, että kannatat hallituksen yritysmyönteistä talouspolitiikkaa, mutta nyt kerrotkin, että se on turhaa eli sillä ei saada mitään aikaan. Yllätät päivittäin mitä omituisimmilla ulostuloilla.

    Äänestä

EU: n yhteismarkkinoilla Suomen talouskasvu on ainoana maana negatiivista.

Ja Petteri Orpo syyttää tilanteesta markkinoita😄

Äänestä

PETTERI PIILESKELEE NURKAN TAKANA

Äänestä

TOIWO ON PETTERIN KAVERINA

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Orpon hallituksen vallassaolon aikana Suomen talouskasvu on ollut koko ajan negatiivista, myös tänä vuonna.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu