Honda ei käynnisty

Ajelin päivällä 90 mallin hondallani ja kun olin parkkeerannut auton kaupan eteen. Tullessani kaupasta auto ei enään käynnistynyt . Solenoidi naksuu ja valot ja puhaltimet toimii, mankka myös..

Missähän vika ?
Voiko akku olla niin heikkona, että virta riittää edellä oleviin laitteisiin muttei starttimoottoriin.

kuka tietää
2375
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

yleensä alkaa päärele temppuileen.saattaa välillä toimia iha hyvi ja sitte on yhtäkkiä mykkänä. ite vaihtasin sen ekana.

Äänestä
  • Mikä vitun päärele??? Solenoidin koskettimissa voipi vikaa olla, vaikka ite kyllä lähtisin startin hiilistä... Kokeileppa kopauttaa vasaralla startin kupeeseen ja kokeile uudestaan... Jos sitte lähtee, epäilisin hiiliä, joskin vika voi olla siltikin solenoidissa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tomppa kirjoitti:

Ajelin päivällä 90 mallin hondallani ja kun olin parkkeerannut auton kaupan eteen. Tullessani kaupasta auto ei enään käynnistynyt . Solenoidi naksuu ja valot ja puhaltimet toimii, mankka myös..

Missähän vika ?
Voiko akku olla niin heikkona, että virta riittää edellä oleviin laitteisiin muttei starttimoottoriin.

kuka tietää

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu