Persut hakee Venäjältä turvapaikkaa

Saa nähdä, millaisella porukalla persut seuraa oppi-isäänsä Turtiaista. Jo kauemmin on uutisoitu persujen venäjämielisyydessä. Halla-aho mm. vei persut unionin venäjämieliseen ryhmään.
Persut näyttäisi olevan Kremlin poikii.

https://www.is.fi/kotimaa/art-2000005632649.html
22262
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 22

Vanhimmat
  • ei ano ole nopea taistelukentällä kuten tuo , ammuksia voisi jättitykkiin ladata , mutta ikä painaa

    Äänestä

  • haiskahtaa ehkä siltä että ajatteli juosta täysiä ukrainaan turvapaikkaa saamaan
    onhan sekin reitti

    Äänestä

Onnenpäivä molemmille kun aunus lähtee. Lähdöstä johtuen äly kasvaa molemmissa maissa.
Mitäpä tuo täällä kärvistelemään kun mieli on russakan?

Äänestä

Putin laittaa rajan kii estäen persutulvan mikä Suomesta suuntautuu Neuvostoliittoon. Se on hybridivaikuttamista kun persut pakenee Neuvostoliittoon.

Äänestä

Kätyri menee kotiinsa.

Äänestä

Lähteekö kuulaa äänestäneet muutama sata "fania" mukaan ihanneyhteiskuntaan?

1Äänestä

suomessa annosteltiin juomista hinnalla ja venäjällä sai lähes ilmaiseksi miksi ?
siksi koska suomi on se suljettu valtion hyysäyslaitos !!!

Äänestä

Suomi pokke tulkke hakee leipee

meile site annetaan kaikkille

viktor

Äänestä

Sdp, made in Venäjä 1918. Punaliput tanaan hop.

Äänestä
  • Persut ohittanut demarit, persukansanedustaja loikkasi Venäjälle, hakee turvapaikkaa. Edessä on puolueen vaihto.

    Äänestä

  • Taas kerran persuvalhe! Miksi persu ei kerro totuutta eli että se oli SKP, joka perustettiin Neuvosto-Venäjällä kyseisenä vuonna? Siksikö, että demari on persulle ykkösvihollinen kuten oli ja on yhä natseillekin?

    Vai eikö vajaatäyttöinen ole lukenut historiaa?

    Äänestä

  • No ainakin linkin uutinen kertoo puolueesta persuista kaiken, Kreml ensin.

    Äänestä

Demarit oli venäjämielisen puolue 100 vuotta sitten. Nyt tämän epäisänmaallisen kärkitilan on ottanut persut ja vasemmistoliitto "hyvänä" kakkosena, demarit ja vihreät seuraavina.

Äänestä
  • Ei ollut. Älä valehtele!

    Äänestä

  • Näin näkyy valitettavasti olevan.

    Äänestä

Meneekö Vornanenkin Venäjälle? Siellä pyssymiehiä arvostetaan!

Äänestä

Halla-aho muistaakseni vei puheenjohtakaudellaan persut Euroopan Unionin venäjämieliseen ryhmään, joten persuja saatte olla ehkä enemmänkin Moskovassa turvapaikan hakijana. Mitä mieltä?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Saa nähdä, millaisella porukalla persut seuraa oppi-isäänsä Turtiaista. Jo kauemmin on uutisoitu persujen venäjämielisyydessä. Halla-aho mm. vei persut unionin venäjämieliseen ryhmään.
Persut näyttäisi olevan Kremlin poikii.

https://www.is.fi/kotimaa/art-2000005632649.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu