Kukas siirtyy ja mihin? Onko mitään tietoa kellään? Huhutkin kelpaavat sillä lopulliset valinnathan näkee vasta sarjan alkaessa.
siirtohuhuja?
doob
195003
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
www.huhuareena.com sieltä näät
naisten sarjoista oli kysymys, kun naisten palstalla ollaan, joten löytyykö tuolta myös heidän sarjastaan huhuja..?
A-K Piiroinen ainakin palaa jenkeistä takasin suomeen ja vahvistaa IHK:n kokoonpanoa.. Huhun mukaan myös Noora Tallus tekee samoin.
Ja Nina Tikkinen siirtyypi TPS:stä Oulun Kärppiin
U20 maajoukkueen pakki Mira Jalosuo siirtyy myös Kärppiin..
henna savikuja on kuulemma myös siirtymässä ihk:hon.. näin huhutaan..
IHK:n suunnalta vielä se että Satu Kiipeli on mukana..
Tapparasta Turunen ja Koponen Ilvekseen ja Niinimäki Ruotsiin.. Eipä taida Tra enää pärjätä...
Mistäs niin päättelet?
Ne on saanu monia uusia tilalle. Ja ratkaisupelit käydään vasta puolen vuoden päästä. Reeniaikaa on siis pirun paljon...
Onko mainitsemasi Tapparan uudet mistä? Omia kasvatteja, alemmilta sarjatasoilta..?
Tapparalle on tullut uusia pelaajia alemmilta sarjatasoilta, omista kasvateista ja Itävallasta. Joukkue nuorentui paljon ja kokeneita konkareita lähti, mutta taistelemaan ja oppimaan lähdetään!!!
Joskus on nuorennusleikkauksen tapahduttava ja luulempa että se on edessä muillakin joukkueilla lähivuosina, paitsi niillä jotka on ikinuoria :).
nuoria on tullut myös IHK:hon noin kentällinen lisää.. omia kasvatteja..
Eikös niistä useimmat ole esiintyneet tyttöjen maajoukkueessa?
kauden ensimmäisissä peleissä IHK:n pelaavaan kokoonpanoon on mahtunut neljä divarijoukkueesta noussutta pelaajaa, ja he ovat kaikki U20 ringissä mukana.
catsitkin ovat saamassa sm joukkueeseen uusia pelaajia,siirto tapahtuu helsingistä jyväskylään..huhujen mukaan viime kauden divarissa aika paljon pisteitä tehnyttä nämä kaksi pelaajaa jotka siirtymässä.
nii no ne ei tod oo mistään helsingistä, vaan vantaalta kaks eri asiaa.. helsinki ja vantaa :D hehee oli vaan pakko sanoo :DD tai siis vantaalaisesta jengistä ne on eli EVU:sta..
kärpissä yksi nuori pelaaja kait lopettanut. En musita vain nimeä.
Joo, niin on. Se on se yliniemi.En ole varma onko lopettanu mutta ainakin taukoa pitää.
joo, niin se on kait se Yliniemi. Mutta ei se kait ole lopettanut, mutta taukoa ainakin pitää.