Arkeni on yhtä ankeaa jatkumoa

En näe ulospääsyä. Miehenä on vain jaksettava, ei voi luovuttaa.
14356
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Nykypäivänä saa jatkaa naisenakin.

3Äänestä
  • Niinpä, ei se tänä päivänä enää ole niin ihmteltävää kuin aikaisemmin..

    Äänestä

Mistä et näe ulospääsyä? Aina on ulospääsy.

Äänestä

Voimahali! Kyllä me naisetkin puurramme välillä hampaat irvessä. Välillä käydään jopa sairaalassa parantumassa. Pitää levätä kun on oikein heikoilla. Se on itsestään huolta pitämistä.

1Äänestä
  • Lopeta vaarallinen valehtelu

    1Äänestä

Naiset useimmiten nimeomaan jaksaa eikä luovuta. Miesten itsemurhatilastot sanoo että miehet luovuttaa useammin.

1Äänestä

On hyvä muistaa, ettei mikään kestä loputtomasti. Tsemppiä.

Äänestä
  • Lisäisin vielä, että yksikin mukava asia elämässä voi auttaa jaksamaan paremmin... se vaan pitää löytää :-)

    Äänestä

Rakkaus antaa voimaa. Mitä jos nöyrtyisit ja lähestyisit sitä naista. Jo se selvyys antaisi sulle lisää voimavaroja ja kun mielesi ei ole jumissa uusi energia pääsee elämääsi.

1Äänestä
  • Tuskinpa kovinkaan moneen pätee tuo "nöyrtyminen". Harva kun on tosi isoegoinen.

    Torjunnan pelko varmaan useimmilla syynä siihen, ettei lähesty.

    Äänestä

Itse kun lakkasin muinoin pinnistämästä joissakin asioissa sitä mitä en oikeasti ollut ja kaiken piti näyttää hyvältä, niin elämä ja oman itsensä hyväksyminen on selvästi helpompaa ja olo/ elo on keveämpää.

Vähät välitän mitä muut tai joku ihminen ajattelee minusta tai elämästäni. En elä muille vaan itselleni.

1Äänestä

Arki on hyvää, kun näkee rakkaan vierellään. Yksin ei ole hyvä olla. Arjessa on turva ja ilman arkea ei juhlaa, eikä mikään tunnu miltään.Kannattaa aidosti miettiä, mitä elämässä on ja mitä voi niin helposti menettää.

Äänestä

Ei sukupuoli vaikuta jaksamisen vaatimukseen. Aivan samalla tavoin naiseltakin vaaditaan jaksamista.

Äänestä

Voin näyttää sinulle sen oven, josta pääset ulos.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

En näe ulospääsyä. Miehenä on vain jaksettava, ei voi luovuttaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu