Simo Grönroos: Tilastokeskuksen ex-pomo harhauttaa suomalaisia maahanmuuton kuluissa.

https://www.suomenuutiset.fi/psn-simo-gronroos-luettelee-viela-kerran-ne-syyt-miksi-tilastokeskuksen-ex-pomon-tekema-maahanmuuttotutkimus-johtaa-harhaan/
Simo Grönroos puhuu totta. Maahanmuuton kulut ovat erittäin negatiivisia suomalaisille veronmaksajille.
20253
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

Käräjille

Äänestä

Maahanmuutto on ainoa Simon intressi kun hän ei muuta osaa.

Koko Persu puolue keskittyy täysillä maahanmuuttoon ja jättää Suomen talouden telomisen yksin Kokoomuksen harteille.

Maahanmuutto on Suomen asialistalla jossskin 178 paikkeilla, mutta Persuilla ei ole muuta asialistalla kuin;

Maahanmuutto maahanmuutto maahanmuutto maahanmuutto maahanmuutto maahanmuutto maahanmuutto maahanmuutto maahanmuutto maahanmuutto maahanmuutto maahanmuutto maahanmuutto maahanmuutto maahanmuutto maahanmuutto maahanmuutto maahanmuutto maahanmuutto maahanmuutto maahanmuutto maahanmuutto maahanmuutto maahanmuutto

Äänestä
  • sinä velkarahalla vajakkeja nussiva vasemmistolainen , ajattelit luoda maahanmuutolla suojakuoren jonka takana sinua ei huomata 🤣 vaikka kaikki matut katoaisi suomesta , sinä et voi pilotella !!!

    1Äänestä

  • 2025-11-27 14:33:08
    UUSI

    "Talenabin, evakoida ja kiitämättömyys" olivat liian vaikeita sanoja erään kommentoijan kirjoittaa oikein. Siitäkö poisto johtuu, vai sanojen alkuperäisen kirjoittajan osaamattomuudesta kumpuavasta raivosta?
    "Talenabin, evakoida ja kiitämättömyys" olivat liian vaikeita sanoja erään kommentoijan kirjoittaa oikein. Siitäkö poisto johtuu, vai sanojen alkuperäisen kirjoittajan osaamattomuudesta kumpuavasta raivosta?


    Äänestä ketä ja mitä tahansa, kunhan et vihervasemmiston paskapökäleitä, eli Suomea syöviä moktareita.

    Äänestä

  • syynä on maahanmuuton haitat

    maahanmuutto maksaa suomelle n 10 miljardia euroa vuodessa

    ja haitat hirvittävät

    Äänestä

  • Hyvä Simo. Hyvää duunia.

    1Äänestä

keikkaileeko tilastokeskuksen pomo rengashotellissa...hih

Äänestä

tuohan käytiin niiden youtube videossa läpi perusteellisesti

Äänestä

dfre

Äänestä

56578

Äänestä

34222

Äänestä

Juuh, sokea lepakkokin näkee tuosta " tutkimuksesta " puuttuvan valtava määrä maahanmuuton aiheuttamia kulueriä.

Pelkkää paskaa kuten mamutuksen puolustelu aina onkin. Eihän sitä muuten saisikaan edes näennäisesti kannattavan näköiseksi.

Äänestä

Persu valehtelee! Se on aina otettava huomioon.

Äänestä

Meillä päin maahanmuuttajat ovat töissä ja yrittäjinä,
Persut ryyppäävät Kelan piikkiin.

Äänestä
  • Juu juu. Tottakai.

    Äänestä

bt554

Äänestä

On se merkillistä, miten porukka, josta ehkä yksi kymmenestä käy töissä, tienaa niin paljon metrokuskijana ja siivoojana, että maksetuilla veroilla ne yhdeksän elelevät mukavasti kotona, saavat päiväkotipalvelut, koulut ja sosiaaliedut. Ehkä meidän suomalaisten pitäisi ottaa oppia heistä.

1Äänestä
  • Suurin osa pelkkää tapettavaa alipaskaa.

    Äänestä

Kkkm

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

https://www.suomenuutiset.fi/psn-simo-gronroos-luettelee-viela-kerran-ne-syyt-miksi-tilastokeskuksen-ex-pomon-tekema-maahanmuuttotutkimus-johtaa-harhaan/
Simo Grönroos puhuu totta. Maahanmuuton kulut ovat erittäin negatiivisia suomalaisille veronmaksajille.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu