Menetelmä jolla voisit yöksi mennä suuren ruokamarkettiin jossa olisi myös kaikenlaista muuta? Että kukaan ei huomaisi sinun olevan ulkopuolinen marketissa. Kaupan sulkeuduttua olisit kuin tavaran hyllyttäjä? Nukkuisit uusissa patjoissa, peitoissa, tyynyissä urheiluosaston teltassa? Söisitkö mitä, leikkeleitä, pullia, donitseja, ehkä graabilohta? Leikkisitkö pikkuautoilla, joisitko limua vai piimää?
Menneinä aikoina kun ei ollut hälytyslaitteita niin hyviä jos ollenkaa, oli yövartia isoissa tavarataloissa joka kuljeskeli taskulampula pimeissa osastoissa.
Jotku alkakoululaiset sitä ehkä yittivätki, sen jäkeen kun siitä oli elokuva?
Sitä ainaki tekivät, että menivät avomalkisiin tavarajuniin jotta pääsivät kuljeen jonnekki. Yhdeltä meni jalat kun takertui jotenki tikkaisiin kun oli hyppäämässä maahan, jalat meniki kiskon ja pyörän väliin.
Rahtilaivatki oli hyvin erilaisia kuin nykyään, joten joskus lapsia kuulemma palauteltu muista maista kun nen löydettiin tai niille tuli nälkä?
Kuvitelma mitä tekisit jos sinulla olisi joku menetelmä,...
Anonyymi-ap
9
385
Vastaukset 9
- Anonyymi
No voi helvetti.kuvittele rauhassa.
- Anonyymi
Miettisin millaista on olla kivi! Terveisin Ilkka.M
- Anonyymi
Mietin millaista on olla kuollut
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mietin millaista on olla kuollut
Kokeile niin ei tarvi miettiä O_o
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kokeile niin ei tarvi miettiä O_o
Ei huono idea, kiitos kannustuksesta 👍
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mietin millaista on olla kuollut
Minä vaan mietin millaista olisi olla turhankin turhempi julkkis.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mietin millaista on olla kuollut
Kokeilemalla selviää. Onnea matkaan
- Anonyymi
Mee alkoon tiskin alle ja juo vkoloppuna kaikki viinat naamariin!! T.Rantuskari
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä mieltä olet?
Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo1831994Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.1581402Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset2231020- 71907
- 58878
Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus70810- 47803
- 93767
Martina avaa suhdettaan
IL 22.7: Martina avaa suhdettaan nuoreen Muhikseen. Nyt on jo vakavaa, on käyty syömässä Itä-Helsingissä. Onkohan muutt200687Martinan alamäki jatkuu
Surkeasti menee ... https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/f899cee6-e216-4bd1-be3e-c61f68e67a4c ”Surkeasti kulkee”151656