Minulle tehdään tuo parin viikon päästä. On kai aika yksinkertainen juttu, sairaalassa päivä ja kuntoutus nopeaa. Joskus kuulemma voi joutua laittamaan tahdistimen, mitä en ymmärtänyt oikein miksi. On vielä hoitajalle aika ennen laittamista, ehkä siellä selviää.
Kysyisin millaisia kokemuksia teillä on tästä menetelmästä?
Aorttaläpän vaihto TAVI-menetelmällä
6
599
Vastaukset
- Anonyymi
Minulla myös vastaava toimenpide edessä lähiaikoina odotan lähetettä kuopioon kaikki tutkimukset tehty tänä syksynä, haluaisin kuulla lisää mielipiteitä miten olette jaksaneet ja menikö kaikki hyvin.
- Anonyymi
Edessä myös. Aloittaja kerrothan kokemuksesi kun operaatio on takana!
- Anonyymi
Olen aloittaja mutta en vieläkään päässyt toimeenpiteeseen.
Piti käydä verikokeissa ja niissä oli jotain mikä esti muut tutkimukset. Nyt arvot ovat paremmat mutta ensin pitää käydä röngtenissä jossa mitataan sydän, noin ymmärsin asian. Sitten tulee aika sydämen varjoainekuvaukseen ja sitten kai vasta pääsen vaihtoon. - Anonyymi00004
Hei ! Minulle tehtiin avosydänleikkaus 12.12 jossa laitettiin aorttaan biologinen läppä joka sujui suunnitelmien mukaisesti, en jännittänyt toimenpidettä vaan luotin täysin ammattilaisiin, toipuminen on sujunut hyvin 19.12 minut siirrettiin kotipaikkani sairaalaan jossa olin kolme päivää ja sen jälkeen pääsin kotiin, nyt olo kohentuu kotona hyvin ja ruoka maistuu, luottavaisin mielin tässä mennään päivä kerralaan.
- Anonyymi00005
Anonyymi00004 kirjoitti:
Hei ! Minulle tehtiin avosydänleikkaus 12.12 jossa laitettiin aorttaan biologinen läppä joka sujui suunnitelmien mukaisesti, en jännittänyt toimenpidettä vaan luotin täysin ammattilaisiin, toipuminen on sujunut hyvin 19.12 minut siirrettiin kotipaikkani sairaalaan jossa olin kolme päivää ja sen jälkeen pääsin kotiin, nyt olo kohentuu kotona hyvin ja ruoka maistuu, luottavaisin mielin tässä mennään päivä kerralaan.
Hyvää toipumista ja iloista joulua!
- Anonyymi00006
Anonyymi00005 kirjoitti:
Hyvää toipumista ja iloista joulua!
Aloittajat ja muut lienee miespuolisia koska naisillehan ei nykyään tehdä mitään sydäntoimenpiteitä, vaan ainoastaan vain miehille.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986128KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3495587Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei522639Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521042046Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071758- 1181639
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191603Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1801267- 731177
Nuoret hakevat eläkkeelle, vaikka eivät ole olleet vielä töissäkään
hyvin menee. Pieni vastoinkäyminen elämässä, ja heti masennutaan. Monet alle 30-vuotiaat hakevat työkyvyttömyyseläkettä188988