Julkiseen en enää uskalla mennä. Kun sinne vihdoin saa ajan, niin hoitoja pitkitetään ja lopulta joudutaan repimään hammas irti, kun ei kuulemma hyödytä hoitaa.
Ja nämä joutuu sitten hoitamaan hammaspäivystyksen kautta.
Ja sitten kun ajan vihdoin sai, niin käytäntönä oli tekstiviesti millä ilmoitettiin käyntiaika.🫣
Hammaslääkäripelkoa löytyy, koska lapsuudessa hoidot oli kouluaikoina aika kovakouraisia.
Onkohan hoidot yksityisillä kalliimpia, ja maksetaanko ne käyntien yhteydessä, vai saako laskut postissa?
Viime käynnistä jo aikaa, ja nämä julkisen päivystyskäynnit olivat "traumaattisia" ja ymmärrys ei ollut parasta puutteellisen kielitaidon vuoksi .
🙏
Hyviä hammaslääkäriasemia?
8
186
Vastaukset
- Anonyymi
Oon käynyt paljon julkisella. Pääosin hyviä hammaslääkäreitä. Huippujakin ollut. Myös toheloita joukossa. Pahin oli joku slaavinainen ulvilan terveyskeskuksessa.
Yksityiset ei ole sen kummempia. Ainoa ero että pääsee nopeasti. - Anonyymi
Julkisilla on hyviä hammaslääkäreitä. Tuntuu vain se hoitoonpääsy vaikealta jos on akuuttivaivaa, mutta ei vielä päivystysasiaa.
Yksityisillä heti pitää lasku maksaa luukulla, kun julkisilla lasku tulee postilla.
Näissä on puolensa, mutta yksityisellä jos löytää hyvän hammaslääkärin, niin samalle voi varata ajan. - Anonyymi
Virossa on hyviä ja edullisia.
- Anonyymi
Thaimaassa on vielä parempia. Poskihoito samaan syssyyn.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Thaimaassa on vielä parempia. Poskihoito samaan syssyyn.
Samoin siis kuin lääkintäjumppari-vaimosi vastaanotolla.
- Anonyymi
Virossa on jopa ystävällistä palvelua.
- Anonyymi
Tallinnaan ei ole pitkä matka hammashoitoon.
- Anonyymi
Puudutuksen voi aloittaa jo lauttamatkalla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2804733Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1353056Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k492939Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281531Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2271232- 471179
Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa
Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.7986Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu58971Paskalaista valokuitulakiin
Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais52959Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?
Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu78941