Lasse Norres

Anonyymi-ap

Osanottoni Lasse Norreksen perheelle ja ystäville, Lassen poismeno olo surullinen uutinen, hieno mies. Lasse teki 80-luvulla miehen työn Dingon kanssa, en usko että ilman Lassea bändi olisi siinä pisteessä missä se nyt on. Edelleen saavat kiertää ja esittävät juuri niitä Lassen aikakauden kappaleita.

Mitä muuta Lasse teki työkseen? Hänen muista töistään ei julkisuudessa ole ollut kovinkaan paljon juttua. Oliko Lasse jossain vaiheessa yhteistyössä jopa YÖn kanssa? Hatara muistikuvani on että Lasse olisi manageroinut YÖtä tai Ollia joskun 90-luvulla???

5

271

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      haikea päivä kun sain tietää hänen poismenosta. Osanottoni.

    • Anonyymi

      lassesta pitäs tehhä jottain juttua telekkariin.... vai mitä?

      • Anonyymi

        Kymppitonni.

        Onhan niitä juttuja jo nytkin.


    • Anonyymi

      Kyllähän aloittaja on oikeassa. isolta osalta Lassen ansiota on se että bändi nousi suureen suosioon kasarilla. Dingon selkäranka on täysin Lassen aikakauden varassa.
      Lämpimät osanottoni.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tahtuu Kasperi Viita/Suviviita

      Poliisia ja ambulanssia iso määrä.
      Seinäjoki
      100
      4928
    2. Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe

      Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.
      Maailman menoa
      245
      2016
    3. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      86
      1645
    4. Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste

      Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan
      Kaste
      240
      1190
    5. Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?

      Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.
      Maailman menoa
      337
      1163
    6. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      105
      1100
    7. Onko kaivattusi ulkonäkö

      tarpeeksi miellyttävä? 🥕
      Ikävä
      50
      1099
    8. Nojatuoli !

      Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en
      80 plus
      147
      1068
    9. Mökille pariksi viikoksi hänen kanssaan

      Ei teknologialaitteita. Niin ❤️
      Ikävä
      111
      1029
    10. Milloin ymmärsit

      Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os
      Ikävä
      85
      984
    Aihe