Kokee olevansa joku suurikin ajattelija Venäjän hyökkäyssodan "lopettamisessa". Omasta mielestään varmasti onkin varsinainen neropatti. Se vaan että kovin harva muu arvostaa suomettumisen ajan politikointia. Hyökkäyssodan lopettaminen neuvottelemalla ja sillä vitun vuoropuhelulla (p:n nuolennalla) on suomettumisen politiikkaa, joka ei toiminut.
Niinistöllä noussut hattuun
12
153
Vastaukset
- Anonyymi
Taitaa olla ainut järkevä ihminen siellä ylemmässä portaassa.MUTTA sinulla ei sitä taida olla
- Anonyymi
Kyllä minä ainakin luotan ehdottomasti enemmän Niinistön näkemyksiin kuin aloittajan!
- Anonyymi
Niinistö vastusti Natoa viimeiseen asti ja jäseneksi pääseminen jäi Turkin mielivallan varaan. Niinistö joutui lipomaan Erdoangia kieli ruskena 1,5 vuoden ajan. Politiikkaa se on perseennuoleminenkin, mutta kaikki eivät sellaista arvosta.
- Anonyymi
OTTAAKO NIINISTÖKIN TOLOKKUA?
Näin. Putler kalsarinmyrkyttäjän kanssa on turha neuvotella. Terroristien kanssa EI neuvotella.
- Anonyymi
Stubbi on pistänyt Toveri Putlerin linjan poikki.
Ei siis neuvotella!
- Anonyymi
Se mikä ei enää hattuun mahdu, valuu vaippoihin.
- Anonyymi
Niinistö on selittelyjen mestari. Onneton tunari, joka vei Suomen tuhon tielle.
- Anonyymi
Vanhus joka koetti päästä framille Ukrainan rauhanneuvotteluissa, mutta jätettiin rannalle kuin eno veneestä.
- Anonyymi
kehui elänrääkkääjää , joka sai ehdollisen tuomion 🤔eikös se kerro tästä kaiken
jumalan siunausta , kaverit ei elä todellisuudessa , vaan mielikuvitusmaailmassa - Anonyymi
Niinistö sanoi miten asia on mutta eu ei kuunnellut nyt on paskat housussa
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site876061Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto524442SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun574192SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt963789Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?
Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost73533Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1002615SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het502503Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?352419Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat492148Persut pettävät ja valehtelevat aina
Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val41479