Mitä tuohon rakennukseen tulee kun näyttävät sisätiloja remontoivan
Ollintie 7
43
1309
Vastaukset
- Anonyymi
Päiväkoti.
- Anonyymi
🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀Kukkakauppa 420🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀
- Anonyymi
Naurua pimeässä!
- Anonyymi
Varmaan yksityinen lääkäriasema aloitus 28€...sitten 280€...480€ jne.
- Anonyymi
...just noin se menee, kilisee vain yskiessään.
Kumman hiljaa itse asianosaiset, kuin Ukrainan sota, rikkaammat kerää korruptiorahat, köyhä kansa näkee nälkää ja sylkee verta.
- Anonyymi
Varmaan majoituspalveluja, ovat kuulema saaneet luvat kuntoon, rakennustarkastajalta. . .
- Anonyymi
Meinaatko, että menee "Reberbahnin malliin, näytteet isojen ikkunoiden kautta?
- Anonyymi
Ex hammasporarin uusi lypsypaikka.
- Anonyymi
Siihen tulee kirjasto
- Anonyymi
Kul kul Kulttuuritalo eikun huonostivointitalo
- Anonyymi
Kulttuuritalon parkkihalli.
- Anonyymi
Siihen tulee oma vastaanotto kuntalaisille , sehän luvattiin kauan sitten nyt se tulee.
Se luvattiin aikanaan kun ihmiset voi pahoin tuota selännettä suunniteltaessa.
Lääkärikin oli valmiina keskustan joukoista. 😂- Anonyymi
...oliko peräti tuomarikin, ainakin omasta mielestään, jato käy haiventen vähetessä.
Armoton luonnon laki, näin meille käy.
- Anonyymi
Sinnen kootaan Persujen petokset ja valheet-kokelma.
- Anonyymi
Kuten myös tilikirjat, jotteivat reissussa huku.
Yhdessä huoneessa säilytetään miljardi sopimuksia, niihin voi tutustua tarkan valvonnan alla.
Voit kommentoida olemalla sammoo mieltä,
Tai muuten ulkoistetaan mikäli kyselet outoja.
Lääkäri paikalla , hoitaa erimieltä olevat. - Anonyymi
Pysyhän tollo häkissäsi, porttola puuttuu vielä kehyksistä, muut jo käyty läpi.
- Anonyymi
46 ja 51 Valheiden arkistorakennus??🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀
- Anonyymi
Mukavaa tämä itselle vastaaminen .terv.emojiHeikki.
- Anonyymi
Mikä ihme teitä täällä kirveltää, joutavaa nahistelua, opetelkaa rehellisyyttä edes kuntalaisia kohtaan, paskan jauhaminen ei kiinnosta.
A s i a a n.
- Anonyymi
https://yle.fi/a/74-20189483?utm_source=social-media-share&utm_medium=social&utm_campaign=ylefiapp
Viimeinkin alkaa ......... ei enää vaalitäky tuota.tuota.- Anonyymi
Nyt joutuu Kepuvasuridemut turvautumaan Laulurämeen taikaan ja tuulen kutsuun.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Nyt joutuu Kepuvasuridemut turvautumaan Laulurämeen taikaan ja tuulen kutsuun.
Kysypä vaikka Raijalta, mitä persut ovat puhuneet yrityksenkanssa. Ei taida avoimmuutta riittää kertoa asiasta?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kysypä vaikka Raijalta, mitä persut ovat puhuneet yrityksenkanssa. Ei taida avoimmuutta riittää kertoa asiasta?
Miksi Raijalta kysyä? Kepuvasurithan siitä Laulurämeestä elämöivät joka käänteessä, tai sitten Oulaskangas-ikäväänsä Mouruavat.
- Anonyymi
Baarin perustan. Ehkä myös ruokapuoli, pitsaa jne.. annan mielelläni lisätietoja.
- Anonyymi
Tuleeko pitsan myyntiä? No sitte Regis &Henrik saapuu nauhaa leikkaamaan!
- Anonyymi
Naurua pimeässä, oikea arvaus kaiketi, terävät sakset.
- Anonyymi
Iha na ta, taas saisimme nähdä nahkan leikkauksen, anteeksi nauhan, sarjan taputuksia ja naakkojen lentoonlähdön, niitä on lähistöllä aika paljon, ne nimittäin säikkyy liiallista taputtamisen aiheuttamaa ilman saastetta.
Vihreää rakastava luonnon suojelija. - Anonyymi
Jospa on hyvät avajais tarjoukset!!
- Anonyymi
No joo, ei herätä ihmetystä.
- Anonyymi
Tikanpojan kolo . . .
- Anonyymi
Hiiohoiiiii!
- Anonyymi
Varmalta taholta kuultua....thai hieromo tulee siihen.kohta pääsee kovista paikoista eroon ja muijat saa pitää jalat ristissä...
- Anonyymi
Noh..sittehän siihen tulee hyvinvointi 🙃keskus
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Noh..sittehän siihen tulee hyvinvointi 🙃keskus
Naapuri kunnistaki asiovat
- Anonyymi
Taukokoppi rakentajille
- Anonyymi
Ilotalo tulloo... Muuta toimintaa kun ei tällepaikkanalle saa... Työllistää joku verran paikka kuntalaisia... Kuulin varmalta taholta!!
- Anonyymi
Ilotalo?? Kepulaisten hommia, kehuvat sitten miten saatiin tuöpaikkoja Pyhäjärvelle!! Tällä pyhäjärvi nousuun!! ainakin osalle??
- Anonyymi
Hyvä homma...asiovat naapurikunnistaki varmaanki. Paikkakunnalla vähä kyllä työntekijöitä jotka kelpaa kukaa käy jos lihava isoperseinen työntekijä....
- Anonyymi
...jaksaako ne vaeltaa ylös Tikkalanmäelle ja takaisin, "ottakee ja laettakee uuteen mietintöön," unohitta, että vanahoja helloja ja konneita kiertää, niitä voip panna uuteen myyntiin, vähän fiksattuns."
Kerran näin nähtynä naapurikunnassa, ihan oikeesti.
Niinpä niin, monta on mahollisuutta, ei haitanne ylä eikä alamäki, aina parrain päin.
Kirjallisuuden finlandia muuten julkistetaan torstaina, ajattelin ottaa osaa.
Pienihän tuo summa on, mutta kuitenkin.
- Anonyymi
Ma tietaa, siihen tulla pihvipaaripaikka, 2 kerta kusa, saa elainpihvi, ei hernella jatketta lihasörssö, ne olla tappa yksi ulamaa lehmä, silla ruokita Pyhajarvi elakemumo-paparainen koko loppuaika, vuosi, meiä huva olla eturivi ei saa tula ruokakeikale, muute me jaaha ilmaan.
Semmoinen ruokakeidas pulahtaa lasipalatsiin, rollaattoriparkit jo valmihit.
Heissulivei.- Anonyymi
Ma luula, että rasisti kapykaartilaispersu pakopaika.
- Anonyymi
13:33, eipä tartte paljoa tilaa, toisinkuin kepulien petetyt lupaukset.
- Anonyymi00048
Verkossa kuumaa seuraa odottaa sua 🍓 Tule mukaan! https://Victoria.hoty.lat/Victoria#/?/?/f4rm6ivt3
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat956624Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur4096360SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden1614661Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien913574Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal963521Kun täällä kysytään aina vaan naisilta
Niin nyt kysytään miehiltä. Mies, voisitko ottaa kumppaniksesi naisen joka nostaa enemmän penkistä kuin sinä? Tienaa en663382Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr103232Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!
Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.02940Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil31775Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?
Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema141357