Siun sote on karsinut kaikki henkilöstöetunsa, eikä anna enää e-passia työntekijöilleen.
Polkka oy taas antaa työntekijöilleen kahdesti vuodessa e-passiin 100€ liikunta-, kulttuuri- ja hyvinvointipalveluihin jäytettäväksi.
Sius sote ei ole enää oikein työntekijäystävällinen työpaikka.
Siun sotelaisten e-passit
16
304
Vastaukset
- Anonyymi
200 euroa ilmaiseksi? Maksetaanko siitä vero?
- Anonyymi
Höpl höpö
- Anonyymi
Mikä on höpl höpö?
- Anonyymi
Totta tuo on. Siun Sotelle apupalveluja tuottava Polkka Oy antaa työntekijöilleen vuodessa 200 euroa e-passirahaa käytettäväksi virkistymiseen ja hyvinvointiin.
Lisäksi Polkka Oy antaa työntekijöilleen ihan kivat joululahjat, monena vuonna laatikollinen paikallisten tuottajien herkkuja.
Siun Sote ei anna edes lämmintä kättä työntekijöille, johtoportaasta en tiedä. - Anonyymi
Jos sairaanhoitajan palkka on 5500€/kk ja lähihoitajan 4600€/kk niin eiköhän noissa ole työn vaativuuteen ja osaamiseen nähden jo niin paljon palkkaa ilmassa että etuudet on saatu moneen kertaan jo palkassa.
Polkassa keskipalkka on 2250€/kk niin siellä on vielä varaa maksaa noita lisiä.- Anonyymi00016
Mihin perustuu väitteesi palkoista?? Törkeää vääristelyä.
- Anonyymi
Toivottavasti edes johtajille ja lääkäreille annetaan kunnon lahjat. Johtajille olisi lähtöpassi parempi kuin e-passi.
- Anonyymi
Justiin näin, mutta siunsotku jakaa henkilöstölleen lähtöpasseja ja polkka e-passeja 😂🤣
- Anonyymi
höpö höpö
- Anonyymi
Tämä höpö höpö se ei taida paljon asioista tietää, kunhan vain onnellisena höpöttelee.
No, se on ihan hyvä sillä tieto lisää tuskaa.
- Anonyymi
Mieluummin paa essi kuin ee passi.
- Anonyymi
Polkka OY:n tehtäviä uudelleen järjestellään ensi vuonna. Nyt on perustettu uusi yhtiö Jenkka Oy, joka ottaa tehtävät hoitaakseen.
- Anonyymi
Sinun Sote antaa kenkää.
- Anonyymi
Kuka keksii nimiä näille yhtiöille? Nimi kertoo jo aika paljon yhtiön perustajista. Uuteen yhtiöön tarvitaan taas monta johtajaa ja asiantuntijaa. Seuraavan yhtiön nimeksi voisi tulla Humppa Oy.
- Anonyymi
Johtajat tarvii bonuksensa.
- Anonyymi
Totta. Eihän nyt kukaan elä hikisellä 15 000 euron kuukausiliksalla...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vedonlyöntiä .
Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka323335Mikä on pahinta, mitä kaivatullesi
pelkäät tapahtuvan? Jos kuolemaa, vakavia sairauksia yms. ei lasketa?1032525Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv692488- 832054
- 411398
- 111388
Päivi Räsänen sai kutsun kongressiin todistajaksi.
Pystyykö Päivi pysymään totuudessa ja kertomaan kongressille, että raamattu ei ole lakikirja jota pitäisi noudattaa poli3781026Minkä kouluarvosanan (4-10) annat Thank God, sä tulit! sarjalle?
Katsoitko Thank God, sä tulit!? Uusi viihdeohjelma ei ollut kaikkien makuun, mutta jotkut tykkäsivät. Minkä kouluarvos34813TVssä TomCruisen superjännä Vaarallinen tehtävä Mission Impossible Rogue Nation
Alkaa uskomattomalla lentokone kuvauksella. Toimintaelokuvan jatko-osa agentti (Tom Cruise) on hankaluuksissa, kun järje28798Kaikkea hyvää kaikki
Kaikkea hyvää kaikki ja positiivisia ja hyviä asioita. Kylmää on kovia pakkasia. Pikku hiljaa kevättä kohti taas. Voimaa6740