Siun sote on karsinut kaikki henkilöstöetunsa, eikä anna enää e-passia työntekijöilleen.
Polkka oy taas antaa työntekijöilleen kahdesti vuodessa e-passiin 100€ liikunta-, kulttuuri- ja hyvinvointipalveluihin jäytettäväksi.
Sius sote ei ole enää oikein työntekijäystävällinen työpaikka.
Siun sotelaisten e-passit
15
238
Vastaukset
- Anonyymi
200 euroa ilmaiseksi? Maksetaanko siitä vero?
- Anonyymi
Höpl höpö
- Anonyymi
Mikä on höpl höpö?
- Anonyymi
Totta tuo on. Siun Sotelle apupalveluja tuottava Polkka Oy antaa työntekijöilleen vuodessa 200 euroa e-passirahaa käytettäväksi virkistymiseen ja hyvinvointiin.
Lisäksi Polkka Oy antaa työntekijöilleen ihan kivat joululahjat, monena vuonna laatikollinen paikallisten tuottajien herkkuja.
Siun Sote ei anna edes lämmintä kättä työntekijöille, johtoportaasta en tiedä. - Anonyymi
Jos sairaanhoitajan palkka on 5500€/kk ja lähihoitajan 4600€/kk niin eiköhän noissa ole työn vaativuuteen ja osaamiseen nähden jo niin paljon palkkaa ilmassa että etuudet on saatu moneen kertaan jo palkassa.
Polkassa keskipalkka on 2250€/kk niin siellä on vielä varaa maksaa noita lisiä. - Anonyymi
Toivottavasti edes johtajille ja lääkäreille annetaan kunnon lahjat. Johtajille olisi lähtöpassi parempi kuin e-passi.
- Anonyymi
Justiin näin, mutta siunsotku jakaa henkilöstölleen lähtöpasseja ja polkka e-passeja 😂🤣
- Anonyymi
höpö höpö
- Anonyymi
Tämä höpö höpö se ei taida paljon asioista tietää, kunhan vain onnellisena höpöttelee.
No, se on ihan hyvä sillä tieto lisää tuskaa.
- Anonyymi
Mieluummin paa essi kuin ee passi.
- Anonyymi
Polkka OY:n tehtäviä uudelleen järjestellään ensi vuonna. Nyt on perustettu uusi yhtiö Jenkka Oy, joka ottaa tehtävät hoitaakseen.
- Anonyymi
Sinun Sote antaa kenkää.
- Anonyymi
Kuka keksii nimiä näille yhtiöille? Nimi kertoo jo aika paljon yhtiön perustajista. Uuteen yhtiöön tarvitaan taas monta johtajaa ja asiantuntijaa. Seuraavan yhtiön nimeksi voisi tulla Humppa Oy.
- Anonyymi
Johtajat tarvii bonuksensa.
- Anonyymi
Totta. Eihän nyt kukaan elä hikisellä 15 000 euron kuukausiliksalla...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta
Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään13210104Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla
"älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen733551Venezuela on hyvä esimerkki vasemmistolaisten pahuudesta
Jokainen tietää, että Venezuelassa on pitkään ollut Chavezin ja Maduron vasemmistohallinto. Maan talous on romuttunut,902847Ei tule uni
Kuten epäilin. Onneksi viime yön sain ihan hyvin nukutuksi. Tiesin kyllä, ettei tästä mitään tänään tule.701454Miksi juuri Venezuela?
Kaikista maailman valtioista Trump otti silmätikukseen Venezuelan. Mutta minkä ihmeen takia? Kyseessä on kuitenkin vähäp3161355Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?341329Martinalta vahva viesti
"Suuret unelmat venyttävät sinua, pelottavat vähän ja vievät mukavuusalueen ulkopuolelle. Juuri siellä kasvu tapahtuu. J2531260Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin
"-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup1371228Jos mies olet oikeasti...?
Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh1121196- 491150