Ostettiin yksi auto lisää, pääasiassa pojan käyttöön. Autollel ei uitenkaan ole katospaikkaa. Pitää pihalla tai kadun laidassa säilyttää. Nyt varsinkin,,kun talvi tulee, niin voisi olla hyvä saada autolle jonkinlainen suoja.
Onko kokemuksia Lidlin kokopeitteestä?
https://www.lidl.fi/p/ultimate-speed-auton-suojapeite/p10028675
Saisi ainakin edulliseen hintaan. Lidlin käyttötavarathan on olleet sinällään ihan ok laatua yleensä. Onkohan tuossa mitään kiinnitysremmejä? Joskus oli Bilteman tms. hopeanvärinen peite, missä oli vaan keulassa kiinnitysremmi. Siihen piti laittaa kiinnikevirityksoä, takaosaan, että pysy paikoillaan tuulessa.
Ja saako tuommoista kokopeitettä käyttää kadunlaidassa pysäköitäessä / koulun parkkiksella? Vai hyökkääkö parkkipate heti kimppuun tai varastaako ilkivallan tekijät peitteen?Ostettiin yksi auto lisää, pääasiassa pojan käyttöön. Autollel ei uitenkaan ole katospaikkaa. Pitää pihalla tai kadun laidassa säilyttää. Nyt varsinkin,,kun talvi tulee, niin voisi olla hyvä saada autolle jonkinlainen suoja.
Onko kokemuksia Lidlin kokopeitteestä?
https://www.lidl.fi/p/ultimate-speed-auton-suojapeite/p10028675
Saisi ainakin edulliseen hintaan. Lidlin käyttötavarathan on olleet sinällään ihan ok laatua yleensä. Onkohan tuossa mitään kiinnitysremmejä? Joskus oli Bilteman tms. hopeanvärinen peite, missä oli vaan keulassa kiinnitysremmi. Siihen piti laittaa kiinnikevirityksoä, takaosaan, että pysy paikoillaan tuulessa.
Ja saako tuommoista kokopeitettä käyttää kadunlaidassa pysäköitäessä / koulun parkkiksella? Vai hyökkääkö parkkipate heti kimppuun tai varastaako ilkivallan tekijät peitteen?
Lidlin suojapeite autolle
7
2211
Vastaukset 7
- Anonyymi
Hyvä peite on. Löytyy kiinnityshihnat myös.
Kadunlaidas voi käyttää myös.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/omistaja-selkeasti-haluaa-helpottaa-tarkastajan-tyota-helsingin-pysakoinninvalvonnalta-vilpittomat-kehut-toololaisautoilijalle/8648388 - Anonyymi
Paras on ohut nylon peite, se ei hinkkaa maalia ruvelle kun auto on kuitenkin usein kurainen talvikaudella. Halvoissa on yleensä huonot koukut kiinnikkeinä ja ne eivät pysy tuulella paikoillaan. Tärkeää on myös peitteen malli ja kuinka se istuu kyseiseen autoon.
- Anonyymi
Luola parkissa pysyisi sulana ja turvassa, tarvittaessa hapettomassa tilassa?
- Anonyymi
No sieltähän se on helppo aamuisin hakea paineilmalaitteet päällä ajoon...
- Anonyymi
Kokopeite paras ja yllättäen helpoin laittaa päälle. Talvella ja syksyllä hankala, jos auto märkä , peite
jäätyy kiinni. - Anonyymi
Meillä peitetään auto aina kokopeitteellä, jos joutuu kadun laitaan jättämään. Välillä puolipeite, jos vaan pakkaskeli eikä lumisadetta esimerkiksi. Mut kannattaa tosiaan valita semmonen peite, mikä suunnilleen oikeen kokonen ja sen saa myös kiinnityshihnoil tms. Kiinnitettyy, että.pysyy paikoillaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1231672
- 50970
Perhoseni (miehelle)
Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r153816Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi
Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....50756- 70676
- 67626
- 53617
- 59596
Onko Sofia jälleen jätetty?
Moni asia viittaisi siihen, että hän on jälleen sinkku.129578Rekat seisovat dieselin hinnan takia . Ala ei kestä tällaista hintatasoa, sanoo yrittäjä .
EU:n kallein diesel on kova paikka kuljetusalalle. Ajoja on jätetty ajamatta kannattavuusongelmien vuoksi, sanoo alan e120544Mies, näetkö minut myös
Seksuaalisena ihmisenä ja naisena? Haluatko minua seksuaalisesti? Vai olenko mielestäsi tyttönen?20510- 5488
Voiko se ikinä toimia
Voiko meistä ikinä tulla mitään? Näin kauan aikaa on kulunut ja mitään ei tapahdu... En usko, että sinä mietit minua het32488- 34487
- 50482
- 55478
Nainen, mitä mieltä olet kodittomista?
Ja heistä jotka eivät kykene huolehtimaan asioistaan, itsestään eikä terveydestään? Miten heidän kanssaan tulisi toimia?118476Mitä jos...
Susta tykätään poikana enemmän, kun tyttönä? Miten asian käsittelet tai otat tiedon vastaan? T nainen gubetellija herät142453- 4439
Totta on asia. Jeffrey Cohen on jättänyt Sofian.
Vaimon viesti on paljastanut totuuden.137431