https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011619633.html
Rekkaa ajavan pojan huomio on ollut siinä määrin oikea että "ei ole havainnut junan liikkuvan"
Ei sitä havaitsekaan tuolta etäisyydeltä ja tuosta kulmasta katsoen. Näyttää että juna on paikallaan ja se korostuu jos itse vielä etenee kohti ylikäytävää, näyttää ihan siltä että juna ei liiku.
Tuollaisessa tilanteessa ei pidä lähteä ylittämään rataa!
Itse kun ylitän ylikäytäviä ja vaikka niissä on valo-ja puomi ohjaus niin pysähdyn silti vaikka valo vilkkuu valkoisena ja puomit on ylhäällä, katson molempiin suuntiin ja sitten vasta yritän reippaasti yli käytävän.
Näin siksi koska en luota valo-ja puomi laitokseen ja myös ennen kaikkea siksi että pysähtyminen ennen junaradan ylittämistä on ikään kuin selkärangassa kun joutuu ylittämään vartioimattoman tasoristeyksen.
Onnettomuus Kuopiossa
Anonyymi-ap
5
203
Vastaukset
- Anonyymi
Mene muualle ripuloimaan mt-potilas.
Sontaa päivittäin. - Anonyymi
Paskaa saa kirjoittaa ihan vapaasti joten nostetaan nuo 200 pizza keskustelua ylös.
- Anonyymi
Osui useampaan puusilmä töhöön🤣
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit1758517KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti4557727Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei763900Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521633786Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1223105Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään702967Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv442091- 1262086
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro231913Vedonlyöntiä .
Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka211891