https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011621345.html
Hyvin usein näkee paikallisessa kaupassa kun metsästäjät lähtevät jahtiin, ostetaan makkaraa ja olutta eikä mitään alkoholitonta.
Kuusikin vahvaa olut tölkkiä kun imaisee niin kyllä promillet kohoaa vielä jos on edellisen illan höyryjä päässä.
Hyvin usein näkee paikallisessa kaupassa kun metsästäjät lähtevät jahtiin, ostetaan makkaraa ja olutta eikä mitään alkoholitonta.
Kuusikin vahvaa olut tölkkiä kun imaisee niin kyllä promillet kohoaa vielä jos on edellisen illan höyryjä päässä.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Koskenkorvapullo takataskuun
kaliaa ku sorsalle lähetään!
Eli mitä herra metsästyksen vastustaja ottaa? 😂
Kiitos kysymästä en käytä päihteitä herra metsästyksen vastustaja. 😊
Asia on sitten niin.😁😁
Jokin silti sumentaa näköjään näköä. Kaihi vanhoilla papoilla.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/naista-ampunut-metsastaja-tuomittiin-torkeasta-teosta/9257618
Näkö samentuu ja refleksit hidastuu. Vanhasta lihasmuistista lähtee laukaus mutta hoksottimet eivät ehdi mukaan kertomaan mikä on kohde.
Herra metsästyksen vastustaja käynyt jälleen rakentavaa keskustelua itsensä kanssa. xD
Sehän on silloin sinun ei muiden ongelma herra metsästyksen vastustaja. xD
Enpä usko enää. Kun Mesästäjäliittokin, johon kurjat pienet roposenne kannatte, puuttuu likaiseen peliinne :
Saaliskuvia ei nettiin !
Taidatte pian nimittäin itsekin olla tähtäimessä. Eikö pelota jo ?
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/c1a5cd54-49d6-490f-94ee-fb94088a2e97
Se on jämpti näin! Pojat!
Kori kossua ja metsälle.
Hik.
Lainaatteko palvelutalosta myös äiteemuoria, jos tuttuun syliin tulee ikävä, kun susi on puraissut paikat lökäreistä irti.
Eikä ne vätykset ehdi edes pakoon sutta, pyssylläkin posauttaa reiteensä paetessaan. Kun susihukkanen ehti nähdä ensin. Nyt tulee sikanautaa juntistakin. Sileiksi juossut Nokiat lipeää metsikössä ja susi kiittää.
Ah kuinka nauttisinkaan sairaiden metsästäjien harventamisesta.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/d8c2a896-1206-4e76-b9a4-2286f4097fbb