Sen takia yrittää estää Epsteinin postien julkistamisen. Pedofiili tai homojuttuja hänestä tuskin on, tämä on todennäköisempää.
Tämä saattaa olla tosiasiallinen tilanne, tämän paljastumisen hän haluaa estää.
Tämän voi kohusta päätellä, asia todistuu aikanaan tai sitten ei.
Se mitä tapahtui, on että peittely syö joka tapauksessa Trumpin kannattajia juuri hänen omiensa keskuudessa, kävi jutussa muuten miten tahansa. Trump yrittää selvitä syyttämällä Clintonia ym. Epsteinin kavereiksi enemmän kuin itse oli. Mutta kaveri oli, siitä ei pääse yli.
Trump on ehkä raiskaaja
8
234
Vastaukset 8
- Anonyymi
Trump is pedofil!
:`-( Trump haluaa määritellä faktantarkistuksen sensuuriksi, ja äärioikeistolaisen vihapuheen ja valehtelun lailliseksi
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/bcd0ff10-2c83-466a-b3e3-321dd0846435
Juuri näin äärioikeisto kääntää hyvän pahaksi ja pahan hyväksi.
Sama meininki on Suomessa persuilla.
Oikeasti vihapuhe on laitonta, ja valehtelu on valehtelua. Sensuuria ei demokratiassa ole vaan laillisuus, rikollisuutta ei hyväksytä. Diktatuurissa on taas toisin, hallinto sensuroi hallituksen kritiikin ja hallinto itse on jo laittomalla pohjalla.
Trump tuli valtaan, terrorilla, valehtelulla ja Putinin hybridi-some-ym vaikuttamisella (Jessikka Aro: Putinin USA). Yritti vallankaappausta jo Bidenin voitettua, mutta silloin epäonnistui. Sitten siirtyi kaappauksen peittelyyn, onnistui siinä. Nyt onnistui vaaleissa vääryydellä, on vallassa ja yrittää estää demokratian toteutumisen seuraavissa vaaleissa ja siirtää USAn diktatuuriksi ennen vaaleja tai vaaleissa. Nimittänyt venäjän agentin, salaliittoteoreetikon, tiedustelupäälliköksi. Siitä se alkaa. Tiedustelupäällikkö levittää venäjämielisyyttä ja toimii virassaan sen narratiivin mukaisesti, kuten Trump itsekin.
Tilanne on ihan älytön: Venäjällä on suuri vaikutusvalta USAn johdossa! Tanska on sulkenut tiedustelu yhteistyön USAn kanssa.Trump pitää saada pois vallasta USAssa. Ei pitäisi olla kovin vaikeata: yhdistetään vaan kaikki vasemmistolaiset, liberaalit, demokraattiset, keskusta voimat ja maltillinen oikeisto demokraattisen puolueen taakse kaikissa seuraavissa vaaleissa, koska Trump johtaa republikaanipuoluetta diktatorisesti ja terroristisesti. Ja kongressi Trumpia vastaan aina kun mahdollista, ettei pääse mihinkään yksinvaltaan. Ja Trump taas valtakunnanoikeuteen Kanadan, Panaman ja Grönlannin uhkailusta, Ukrainan pettämisestä ja NATOn hajottamisesta ja salaliitosta Putinin kanssa.
- Anonyymi00002
nykyihmiset "kikkailee" liikaa äärisuunnissa mut ratkaisu löytyy minusta keskeltä.
- Anonyymi00003
Lisäksi tämä ääliö omalla toiminnallaan ohjaa kansaansa toisiaan vastaan. Hän väheksyy ja polkee naisten oikeuksia. Ei usko ilmaston muutokseen!! Yrittää valloittaa muiden valtioiden maita. Ja ihannoi diktaattoreita kuten Putinin. Taitaa molemmat olla pikku muinaisia ressukoita. Olisiko aika Stubbin miettiä kenen "maila poika on" TÄH.
Näin on. Trump on niin selvästi täysin sopimaton USAn presidentiksi, että kyllä häntä äänestäneetkin sen vielä toivittavasti huomaavat. Vai onko jo liian myöhäistä?
Euroopan johtajat tekevät vaan tarvittavaa diplomatiaa ja politiikkaa. Kyllä he tietävät millainen Trump on: "Täysi fasisti ja USAn vaarallisin mies" (Yksi kenraali). Täysin Putinin mies (Jessikka Aro: Putinin USA, 2025).
Kongressi estää seuraaviin vaaleihin asti Trumpin pahimmat yritykset politiikassa. Mutta toisaalta Putin ja Trump ovat jo sotkeneet USAn vaalijärjestelmän. Eikä vaaleja enää edes tarvita, on Trump sanonut. Hän aikoo perustaa diktatuurin siihen mennessä. Tiedustelupäälliköksi on jo nimitetty Trumpin edustaja, joka on salaliittoteoreetikko ja MAGA ihminen. Venäjämielinen. Ilmeisesti venäjän agentti.
Siitä se alkaa, turvallisuuspalvelu diktatuurin kannattajien käsissä. Puolustavat muka demokratiaa ja tekevät päinvastaista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1092240- 103896
- 66853
- 48825
Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???21796Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha528737- 67661
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76650Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik23590- 57561
