Marinin miljardit hukassa

VTV ilmoitti kymmenistä miljardeista, missä ovat. 161 textv yle.
11144
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

eiköhän nuo jonkin maan demareiden pankkitililtä löydy.
tai Nigeriasta, eikö Putin ramppaa siellä jatkuvasti tarkastelemassa
paikallisten Sdp- orjiensa tilejä ?

Äänestä

Lipponen, Rinne, Tuppurainen ja muut yhteiskuntamme kupparit,, sieltähän niitä rahoja löytyy, jos joku vaan alkaisia sieltä hakemaan.

Äänestä

Miljardit rahnat on jemmattu välivarastoon, eli Timo Harakan pönttöön.
Siis linnunpönttöön.

Sitten valehdellaan, että Timppa on mukamas tehnyt rahansa itse
myymällä netissä pyykinpesukoneita.

Kyllähän se pyykinpesukone kaukaa katsottuna näyttääkin
Harakan pesältä.

Äänestä

Hallitus ei muuta keksinyt, niin jotenkin huomio pois nykyisen hallituksen toiminnan tasosta.

Äänestä

Rahat muoviämpärissä puutarhassa.

Äänestä

Eivät ole hukassa, kaikki demukoiden taskuissa.

Äänestä

Mikä on rangaistus pahuudesta?

Äänestä

Kavalsivat ne rahat minulta.

Äänestä

Sanna Valtakunnanoikeuteen ?

Äänestä

Orpolla ja persuilla on hyvä sauma häivyttää oma tunarointi hallituksessa eivätkä ymmärrä vaikka tekijät ovat selittäneet mikä heidän laskuissaan meni vikaan.
Hallitus heti vaihtoon ja uudet vaalit.

Äänestä
  • Näin sitä vaihdetaan punaista valkoiseksi ja valkoista punaiseksi!

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

VTV ilmoitti kymmenistä miljardeista, missä ovat. 161 textv yle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu