josta tänään uutisoitu?
Taitaa olla uusi väkivallan muoto..........
Taitaa olla uusi väkivallan muoto..........
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Missä uutisoitu? Eiköhän sitä ole ollut aina. Aina on ollut miehiä, jotka hakkaavat naisiaan. Itsellä ei kokemusta onneksi.
Auerin tapausta puidaan. Selviääköhän: Ikinä.
Perheväkivalta tapauksista naiset johtaa. Kun otetaan lapset huomioon..
No, kummallakin on vahvuutensa.
Kautta aikojen miehet ovat hakanneet ja raiskanneet parisuhteessa. Avioliitossa raiskaaminen tuli rikokseksi Suomessa vasta 1994, joten todella hitaasti miehiä saadaan vastuuseen väkivallastaan.
1984 se oli
Se, mistä minusta puhutaan aivan yleisesti on kunnioitus, rakkaus, viisaus, ymmärrys, anteeksianto. Sitä joko on, tai ei ole ja kun menee rajusti yli, niin on sitten tuollaisia tilastoja, joihin on helppo tarttua.
Suomessahan on muuten ollut ennen sekaperheitä paljonkin, joissa on nykyiset, entiset, kaikki olleet samassa, koska se on ollut kannattavaa ja järkevää.
En ole kokenut.
en