G - oletko kokenut seurusteluväkivaltaa

Anonyymi-ap

josta tänään uutisoitu?


Taitaa olla uusi väkivallan muoto..........

9

123

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi
      UUSI

      Missä uutisoitu? Eiköhän sitä ole ollut aina. Aina on ollut miehiä, jotka hakkaavat naisiaan. Itsellä ei kokemusta onneksi.

      • Anonyymi
        UUSI

        Auerin tapausta puidaan. Selviääköhän: Ikinä.


      • Anonyymi
        UUSI

        Perheväkivalta tapauksista naiset johtaa. Kun otetaan lapset huomioon..


      • Anonyymi
        UUSI
        Anonyymi kirjoitti:

        Perheväkivalta tapauksista naiset johtaa. Kun otetaan lapset huomioon..

        No, kummallakin on vahvuutensa.


    • Anonyymi
      UUSI

      Kautta aikojen miehet ovat hakanneet ja raiskanneet parisuhteessa. Avioliitossa raiskaaminen tuli rikokseksi Suomessa vasta 1994, joten todella hitaasti miehiä saadaan vastuuseen väkivallastaan.

      • Anonyymi
        UUSI

        1984 se oli


      • Anonyymi
        UUSI

        Se, mistä minusta puhutaan aivan yleisesti on kunnioitus, rakkaus, viisaus, ymmärrys, anteeksianto. Sitä joko on, tai ei ole ja kun menee rajusti yli, niin on sitten tuollaisia tilastoja, joihin on helppo tarttua.

        Suomessahan on muuten ollut ennen sekaperheitä paljonkin, joissa on nykyiset, entiset, kaikki olleet samassa, koska se on ollut kannattavaa ja järkevää.


    • Anonyymi
      UUSI

      En ole kokenut.

    • Anonyymi
      UUSI

      en

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään

      Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"
      Maailman menoa
      104
      9446
    2. Ikuiset kaipaajat

      Miksette vaan mene sen kaipauksen kohteen luokse ja puhu sille suoraan? Mitä järkeä on kaipailla jotain puolituttua vuo
      Ikävä
      164
      5889
    3. Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla

      ”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset
      Maailman menoa
      153
      5347
    4. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

      "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
      Maailman menoa
      26
      5311
    5. Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta

      Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään
      Maailman menoa
      43
      4263
    6. Riikka ottaa miljardi euroa EU:n yhteisvelkaa Suomelle

      Niin kääntyi irvipersun takki taas, vaikka vaalilupauksissa oli ettei yhteisvelkaa Suomi enää koskaan ota. No nyt otti m
      Maailman menoa
      87
      3521
    7. Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi

      Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta
      Maailman menoa
      75
      3484
    8. En tiedä ymmärrätkö

      Kuinka paljon merkitset mulle. Näet minut minuna etkä silti käännä selkääsi. Tökit jatkuvasti kepillä jäätä ja menit ehk
      Ikävä
      10
      2881
    9. Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?

      PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html
      Maailman menoa
      114
      2878
    10. Veronmaksajat kustantavat yrittäjien eläkkeitä jo yli 500 miljoonalla

      Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota. Aktiivisen "yrittämisen" maksattaa yritystukina yhteiskunnalla, ja vieläpä
      Yrittäjyys
      45
      2804
    Aihe