Tunteita voi lähestyä myös sitä kautta, mitä ne eivät ole.Esim. ei ole rakkautta toimia niin kuin hän toimi. Ei rakastetulle aiheuta sellaista kärsimystä.,
Ajatus yöhön
Anonyymi-ap
20307
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Mutta mitä sinä olet aiheuttanut hänelle? Oliko se seuraus siitä?
En tiedä, mutta tuntui koko ajan se ikävä olo. Tunnen sen vieläkin. Se oli niin ikävää.
Katso asiaa myös toisen näkökulmasta. En tiedä mistä kyse, mutta usein näkee vain ne omat tunteet. Kannattaa kysyä olisinko minä voinut myös toimia toisin, jolloin voi havahtua tilanteeseen… huomata että mitään niin suurta ei ole tapahtunut.
Kyllä tapahtui, se oli niin surullista, mutta ei siitä enempää.
Hyvää yötä nyt.
No kysy tuota vielä itseltäsi. Oletko valmis antamaan anteeksi ja hän sinulle.
Se vaatisi keskustelua ja sitä ei koskaan tapahtunut.
No sitten luot sen mahdollisuuden
Aika antaa tilaa sille ajatukselle ettei se ollutkaan niin kauheaa ja aina on hyvä muistaa se, että ihmiset tekevät virheitä ja se on inhimillistä.
Se oli niin tuskallista. En ole keksinyt mitään muuta selitystä sille, mitä teki kuin sen, ettei välittänyt minusta. Eihän sellaisia virheitä muuten tapahdu. Sitä minä vain totesin, ettei rakastunut pysty tuollaiseen. Se on hyväksyttävä, kun sen ymmärtää, käsittää koko kuvion.
Mieti uudelleen tai puhu hänelle
Heittäkää jo helekattii
Mulla itellä ei tuu mieleen mitää keskustelua minkä pitäis tai se edes vois lähteä siitä liikkeelle, että pitäis pahoitella
No kerroppa näille vatvojille gubbe näistä ”hänen” absoluuttisista virheistään
Marinoidutaan kimpassa- mitä SE nainen teki🤔
Haistakaa juustot ny jo home. on tullut aika.
Toisaalta näille tiedetysti maistuu myös guben värikkäät kuvaukset miehestä mm sinä senkin sigapossu keskiportaan paska
Hommaa ees se yks ylennys minkä vielä voit uras aikana saada1
Olis voinut olla Mun suusta, mutta ei ollut.
Hopparit on edelleen pomoja?
Ei sano mulle mitään.