Sodalla pelottelu

Anonyymi-ap

On surullista nähdä, kuinka roskalehtien ja ryssien hybridivaikuttaminen ovat saaneet niin sanotusti kurat housuihin joillekin. Minä en ole moiseen uskonut. Rahanikin olen sijoittanut uskoen parempaa ja hyvin on kannattanut. Kurahousut eivät ole koskaan vaurastuneet, eivätkö vaurastu.

12

117

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Olet nyt väärässä. Lopunaikoihin joista Raamattu kertoo, liittyy sodat eli tulemme Jumalan vihanaikaan. Raha menettä arvonsa pian ja sodat pyyhkii yli maan. Uudestisyntyneet uskovat temmataan sitä ennen pois ja he vain katoaa. Jeesus on tie totuus ja elämä. Rahaan turvaamalla ihminen ei itseään pelasta.

      Sota tulee täysin varmuudella ja pian.

      • Anonyymi

        Ainoa, mikä tulee varmasti, on maailmanlopulla pelotteleva hihhuli.


      • Anonyymi

        Sinut pitäisi tempaista hullujen huoneelle :D


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Sinut pitäisi tempaista hullujen huoneelle :D

        olen aina pohdiskellut, että kumpi ihmisestä tulee ensin; hullu vai uskovainenn


    • Anonyymi

      Pietarista tulee totuus 😂

      • Anonyymi

        venäläinen lammas määkii


    • Anonyymi
      UUSI

      Uskovaiset sitten etulinjaan, niin pääsevät sinne paratiisiin nopeammin.

      • Anonyymi
        UUSI

        Käsittääkseni uudestisyntyneet uskovat temmataan ennen sotaa pois eli he katoaa. Kaikkialta maailmasta vain katoaa. Jeesusta vastaan pilviin sanoo Raamattu.

        Jos vihanaikaan jää, pitäisi huutaa Jeesuksen puoleen ja tehdä parannus.


      • Anonyymi
        UUSI
        Anonyymi kirjoitti:

        Käsittääkseni uudestisyntyneet uskovat temmataan ennen sotaa pois eli he katoaa. Kaikkialta maailmasta vain katoaa. Jeesusta vastaan pilviin sanoo Raamattu.

        Jos vihanaikaan jää, pitäisi huutaa Jeesuksen puoleen ja tehdä parannus.

        Jaa, montako sieltä Ukrainasta on sitten temmattu?


    • Anonyymi
      UUSI

      Täällä idässä napurin tykistökantaman päässä näyttää vielä samalle kun ukrainan itäalueilla. Sanokaa mun sanoneen.

      • Anonyymi
        UUSI

        Huru-ukon houreita:D


      • Anonyymi
        UUSI
        Anonyymi kirjoitti:

        Huru-ukon houreita:D

        Ei toki, vaan Herra Jahven suuressa ja käsittämättömässä viisaudessaan valitseman, kaikkein oikeimman uskonnon kaikkein oikeimman uskonnon terävimpään kärkeen lukeutuvan profeetan ilmoitus! Olen täydellisen vakuuttunut sen olevan yhtä luotettava kuin alla näkyvä tiedote, mikä on muistiin merkitty ja kartoitettu vastaavanlaisten suurten profeettain taivaalliselta taholta tulleiden ilmoitusten perusteella! Kuten näin jälkikäteen voimme todeta, kaikki tuo ja paljon muuta on pitänyt paikkansa millilleen, piirulleen, sekunnilleen ja timantintarkasti!
        https://www.ilmatar.net/~np/misc/profetia_tilannekatsaus_2014-03-05.jpg


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

      "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
      Maailman menoa
      126
      6673
    2. MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!

      Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny
      Henkirikokset
      57
      5763
    3. Orpon hallitus paskoi kaikki hommat

      ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.
      Maailman menoa
      85
      4467
    4. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      94
      4376
    5. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      150
      4193
    6. Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?

      Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.
      Ikävä
      84
      1486
    7. Tylsille treffeille

      Hiljaisen ukon kans nuotiolle?
      Tunteet
      384
      1400
    8. HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta

      Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      29
      1308
    9. Anteeksi kaikesta...

      Olin tosi hölmö...
      Ikävä
      81
      1297
    10. Onko kaivattusi muuttunut sinä aikana

      Kun olet hänet tuntenut? Jos, mihin suuntaan? Mistä epäilet muuttumisen johtuneen?
      Ikävä
      41
      1084
    Aihe