onko karjalassa sukulaiset aina mukana pariutumis-asioissa?

Anonyymi-ap

Parikin kertaa täällä karjalassa on ollut tilanne, missä on jotain kiinnostusta ollut ilmassa. Ennen kuin sen enempää on edes tutustuminen alkanut, on näiden naisehdokaiden sukulaiset alkaneet urkkia ja seurata ja tehneet käyntejä.

Missään muualla en tiedä tällaista olevan. Onko karjalassa tapana että vanhemmat tai sukulaiset on mukana tutustumis-prosessissa eri tavoin?

Normaalisti pari tutustuu kaksin ja vasta pitkän ajan päästä voidaan nähdä esim vanhemmat. Täällä mennään järjestyksessä väärää tietä kun yksityisasiat tehdään heti ensitöikseen yhteisiksi mitä ne ei ole.

10

491

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei ole. Sinulla on selkeästi harhoja. Hakeudu lääkäriin ja hoidata itsesi kuntoon

    • Anonyymi

      Riippuu mistä roikkuu ja nuoruuden hehkussa ei yleensä roiku..

      Eiköhän lienen tapauskohtaista kertomasi. Itse vahvasti karjalainen alenevassa polvessa, sain pariutua aivan rauhassa. En viihtynyt okussa vaan kuljin maailmalla pariutumassa, ei ollut uteliaat tahtia iskemässä..

      Naimisiinkin sain mennä ilman yhdenkään okulaisen röhnön läsnäoloa, naimisiin menin vaimon kotikunnassa.. Muutin vaimoni kotikuntaan ja veikkaan näin viiden vuoden jälkeen ettei kukaan okulainen ole rakastani nähnyt, tuskin näkeekään...

      Rohkeasti siis reissaamaan muualle, pimppa on hyvää kun siitä saa nauttia täysin rauhassa ilman uteliaiden katseita ja juoruja...

      • Anonyymi

        Tällä kommentilla sinä vain alleviivasit sitä että karjalassa on uteliaat kyttäämässä ja mukana jopa seurustelutilanteissa koska sinunkin piti muualle lähteä siksi. Ja hyvä tietysti niin.

        Vaikka näille paikallisille suoraan sanoo että heidän juoruilu ja kyttäys on väärin ja typerää niin ei nämä opi juuri mitään. Eivät korjaa käytöstään.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Tällä kommentilla sinä vain alleviivasit sitä että karjalassa on uteliaat kyttäämässä ja mukana jopa seurustelutilanteissa koska sinunkin piti muualle lähteä siksi. Ja hyvä tietysti niin.

        Vaikka näille paikallisille suoraan sanoo että heidän juoruilu ja kyttäys on väärin ja typerää niin ei nämä opi juuri mitään. Eivät korjaa käytöstään.

        Kannettu vesi ei karjalassa pysy kaivossa, huomannut sen Outokummussa kuin lähikunnissa..

        Tervepäiset lähtevät naimaan muualle, pysyvät poissa karjalan mailta kun huomaavat elämän helppouden..


    • Anonyymi

      Kyllä tutkitusti jopa serkuksiakin meni siirtolais väestössä naimisiin. Johtui etteivät oikein sopeutuneet paikalliseen väestöön. Sit myös yhdessä eläminen. Nykyisin väestössä paljon sukulaisten välistä seksiä. Ihmisillä vähä kontakteja muun kuin somen kautta. Tämän tekee sukutrutsauksen yleiseksi. Tosin ehkäisynä.

    • Anonyymi

      Totta on

    • Anonyymi

      Aikamoista on se, että sukulaiset on niin sanotussti tahtia lyömässä ja urkkimassa kun joku tai jotkut vaikka tutustuu. eihän sellaiseen nyt kukaan lähde jossa kaikki asiat on heti muille levitetty ja uteliaat juoruilemassa .

      pariutuminen on hyvin yksityistä. ei ne kuulu muille yhtään. luulis että ihmiset osaisi kunniottaa toisten yksityisyyttä mutta havaintojen mukaan karjalassa ei juurikaan osata. aina ollaan nenä muiden asiossa. se mitä yhdelle tänään sanot on huomenna sadan ihmisen tiedossa. ei ole ihan tervettä tällainen. missään muualla maassa en tiedä tällaista olevan. tuskin edes koko maailmassa on montaa aluetta missä tämmöistä olisi tässä laajuudessa.

    • Anonyymi

      Miten yleistä nykyisin serkkujen sex ilottelu

    • Anonyymi

      Asuin parikyt vuotta sitten naisen kanssa. Appiukko tunki joka päivä kahville. Sitten riitti. Olin vielä kuulemma huonoin ihminen jonka maa kantoi. No se olikin sillä hulluus eläkkeellä.

      Sen jälkeen olen yrittänyt ottaa selvää perheen sairauksista

      • Anonyymi

        Kuulostaa narsismille. Narsistit moittii muita ja siirtää omat vikansa muiden piirteiksi muttei huomaa malkaa omassa silmässä koskaan.


    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa

      10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö
      Maailman menoa
      254
      9552
    2. Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa

      Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu
      Maailman menoa
      152
      7722
    3. K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä

      vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon
      Maailman menoa
      160
      5337
    4. Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen

      Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos
      Maailman menoa
      154
      4994
    5. PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT

      * * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *
      Maailman menoa
      59
      4680
    6. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      105
      4360
    7. Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt

      viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta
      Maailman menoa
      147
      4224
    8. Ootko sä nainen suuttunut

      jostain? Harmi jos tullut väärinkäsityksiä.
      Ikävä
      175
      2084
    9. Nainen, sanotaan että totuus tekee kipeää

      Ehkä mutta se voi olla myös se kaikkein kamalin asia kohdata. Kuplassa on turvallista, kun tietää vähemmän on helpompi.
      Ikävä
      10
      2035
    10. Valtio lopettaa pienituloisten perheiden kylpylälomien tukemisen

      Pienituloiset suomalaiset ovat voineet vuosikymmenten ajan hakea tuettuja lomia terveydellisin, sosiaalisin ja taloudell
      Maailman menoa
      294
      1701
    Aihe