Auttaako ja tukeeko kela vai pelkästään kaverit.
Mistä Tampereella saa apua itsetunto ongelmiin?
24
347
Vastaukset
- Anonyymi
Psykologi ja terapiapalvelut Tampere.
- Anonyymi
Aloittaja voisi mennä itseensä ja pohdiskella vaivaansa sekä mahdollisuuksiaan sen parantamiseksi.
- Anonyymi
Toisten ihmisten huomioon ottaminen, siis epäitsekkyys on hyvyyttä, joten tietenkin se päinvastainen siis itsekkyys on pahuutta. Itsekkyytensä vangit peräänkuuluttaa vapauksia koska ovat pahuuden valassa.
- Anonyymi
Oletko kokeillut köyhien ja työttömien haukkumista nettikirjoituksilla? Itsellä se toimii aina ja voin suositella sitä muillekkin.
- Anonyymi
Mixei on hyvä kun saa peppuunsa kunnolla.
- Anonyymi
"Kuntoutuspsykoterapia
Kuntoutuspsykoterapian tavoitteena on edistää kuntoutujan työ- ja opiskelukykyä sekä tukea opintojen edistymistä, työelämässä pysymistä ja työelämään siirtymistä tai sinne palaamista."
"Voit saada Kelan korvaamaa psykoterapiaa, jos olet 16–67-vuotias ja
työ- tai opiskelukykysi on uhattuna mielenterveyden häiriön vuoksi
olet saanut mielenterveyden häiriön toteamisen jälkeen vähintään 3 kk asianmukaista hoitoa
psykiatrin lausunnon perusteella voidaan arvioida, että kuntoutuspsykoterapia on tarpeen työ- tai opiskelukykysi tukemiseksi tai parantamiseksi.
Kuntoutuspsykoterapia voi olla yksilö-, ryhmä-, perhe- tai paripsykoterapiaa tai kuvataideterapiaa. 16–25-vuotiaille se voi olla myös musiikkiterapiaa tai kuvataideterapiaa. Nuoren terapiaan voi liittyä myös vanhempien ohjauskäyntejä.
Tuki myönnetään vuodeksi kerrallaan
Kela myöntää tuen vuodeksi kerrallaan. Voit saada psykoterapiaa Kelan tukemana enintään 3 vuotta. Psykoterapiaa korvataan vuodessa enintään 80 kertaa ja kaikkiaan enintään 200 kertaa."
https://www.kela.fi/kuntoutuspsykoterapia - Anonyymi
Ota matkalippu Irakiin
kela maksaa
pysy siellä kans - Anonyymi
Meikkataaan, feikataan ja värjätään rumentavat asiat piiloon, kuvitellzan ja uskotaan sokeasti itseemme ja unelmiimme, siihen että ollaan onnellisimman tietämättömin kansa.
- Anonyymi
Vauva keskustelupalstalla voi joku antaa vinkit ja terapioida.
- Anonyymi
Kelan terapiaan tie on pitkä ja raskas tampereella.
- Anonyymi
Niin ja pitäisi vielä olla varaa siihen...
- Anonyymi
Minäkeskeisyys tarkoittaa egosentrisyyttä. egoismia. Yksilöiksi eriytyneet, haluaa vain vahvistaa itseään ja paisuttaa egoaan. Kyllä paska iskee kohta tuulettimeen.
Niiniin "Aina me on selvitty" (Adolf Hitler) - Anonyymi
Aloittaja-kommentoijan itsetunto on kroonisesti niin pohjilla, että siitä on mahdotonta parantua.
- Anonyymi
Ad-hominem. Yksilökeskeiset fokusoituu yksiloihin ja yksityiskohtiin, etteivät vain näkisi kokonaiskuvaa, metsää puilta. Heidät on hajotettu erillisiksi yksilöiksi, siksi helppo on niin manipuloida, provosoida ja hallita.
- Anonyymi
Todellisuus loukkaa harhaista, siksi sääntöjen vastaista.
- Anonyymi
koski auttaa
- Anonyymi
Tuskin mikään vahvistaa egoa ja minää paremmin kuin kahvi ja tupakka.
- Anonyymi
Entäs kokaiini?
- Anonyymi
Yhteiskunnassa, oikeastaan kaikissa länsimaissa vallitsee pelon ja epävarmuuden ilmapiiri. Ehkäpä siksi että pelokkaampi ja epävarmempi sukupuoli on päästetty valtaan?
- Anonyymi
Kiellä tosiasiat ja sulje silmäsi niin sopeudut hyvin ympäristöösi.
- Anonyymi
Ei asiat oon niin monimutkaisia, naiset päästettiin valtaan ja suomen asiat meni päin vttua.
- Anonyymi
Meikkifeikkaajat ja värjääjät koittaa piilottaa ja lakaista maton alle kaikki itseä rumentavat tosiasiat, itsetunto on niin heikko eivät kestä analyysiä, tuolla todiste salailu-sensuurista: https://keskustelu.suomi24.fi/t/19167740/tamperelaisten-naisten-harjoittama-sensuuri-paljasti-heidan-itsetunto-ei-kesta-arvostelua
- Anonyymi
Ei naisia kiinnosta realismi ja aitous, vaan tulevaisuus ja unelmautopiat, naiset on demokraattinen enemmistö.
- Anonyymi00028
Kiellän tosiasiat ja uskon sokeasti unelmiini
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta
Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään13411965Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla
"älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen793580Venezuela on hyvä esimerkki vasemmistolaisten pahuudesta
Jokainen tietää, että Venezuelassa on pitkään ollut Chavezin ja Maduron vasemmistohallinto. Maan talous on romuttunut,912855Ei tule uni
Kuten epäilin. Onneksi viime yön sain ihan hyvin nukutuksi. Tiesin kyllä, ettei tästä mitään tänään tule.701484Miksi juuri Venezuela?
Kaikista maailman valtioista Trump otti silmätikukseen Venezuelan. Mutta minkä ihmeen takia? Kyseessä on kuitenkin vähäp3161355Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?341339Martinalta vahva viesti
"Suuret unelmat venyttävät sinua, pelottavat vähän ja vievät mukavuusalueen ulkopuolelle. Juuri siellä kasvu tapahtuu. J2591296Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin
"-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup1431255Jos mies olet oikeasti...?
Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh1121216- 491160