Kepusossuvasurihallitusten vastuun kantoa on se, että mokat ja oma ahneus sosialisoidaan

Anonyymi-ap

ja mahdolliset ansiot yksityistetään. Kepuvasurit huutavat nyt, kuinka kaikki edelliset hallitukset ovat vastuussa talouden holtittomuuteen, hoitojonoihin, sote mokiin, sullemulle rahanjakoon jne. Nyt ei pitäisi muka katsoa menneeseen ja heidän mokiinsa vaan tulevaan. Niinhän Orpo ja Purra katsookin, mutta samalla tulee myös katsoa peruutuspeiliin, että ei tule tehdyksi samoja virheitä kuin edellinen Marinin kiilahaara hallitus. Sen vuoksi on hyvä muistuttaa, miksi ollaan tässä tilanteessa, kunka paljon helpompaa asioiden hoito olisikaan, jos valtinvelkaa olisi ollut vaikka 5-10 mrd vähemmän. samoja leikkauksia heikommilta ei olisi tarve tehdä, joita nyt joudutaan tekemään.

Kepuvasuri on aina yleistänyt ja sosialisoinut yhteiseksi rikokset, vääryydet jne. Jos ne jää kiinni näpistyksestä tai muusta tarkoituksella tekemästä rikoksesta, niin puolustus on aina, kyllähän kaikki muutkin niin tekevät, mutta eivät jää kiinni. Kepuvasurissa ei ole muuta kuin ahneutta ja itsekkyyttä.

Nyt niitä ansioita ei tullut mieleen yhtään, joten voivat pitää ne salassa kuten pitävätkin ettei veroja tarvitse maksaa.

1

51

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitkä asiat

      tekevät vaikeaksi kohdata kaivattusi?
      Ikävä
      73
      863
    2. Miltä se tuntuu

      Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s
      Ikävä
      104
      718
    3. Mikä jäi sanomatta kaivatullesi?

      Ja milloin?
      Ikävä
      35
      587
    4. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      46
      580
    5. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      35
      577
    6. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      40
      575
    7. En mahda sille mitään

      Olet ihanin ja tykkään sinusta todella paljon.
      Ikävä
      29
      572
    8. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      50
      540
    9. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      34
      537
    10. Sinunkin pitää jättää

      Se kaivattusi rauhaan.
      Ikävä
      35
      474
    Aihe