Hoksottimen merkitys moottoripyöräilyssä Pattayalla.

Anonyymi-ap

Etelä-Ranskassa löysin ihanteellisen rytmin ja ajolinjat serpentiineillä vahingossa hoksaten, että vastaohjaamalla matkanteko on mukavaa kyytiläisellekin, kun pystyi ajamaan mutkat senttien tarkkuudella helposti ja rennosti.

Muistan kun tien pientareelle oli istutettu jotakin vahvaa pensasaitaa joka oli tarkasti leikattu, niin ajoin sisäkurvit siten että pensaan lehdet hipoi kättä ja sarven päätä, silloin vahingossa hoksasin että hei tää on se mitä kutsutaan vastaohjaukseksi.

Tuolloin kun vahingossa hoksasin Etelä-Ranskassa niin olin jo tuolloin ajanut moottoripyörilläni yli 100.000 kilometriä vahingossa hoksaamatta.

2010

2

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi
      UUSI

      Ennakoiva ajotapa on kaiken a ja o, myös vesiliikenteessä, niin rahtilaivat eivät peitä aurinkoa, tuut tuut.

      2010

    • UUSI

      Olin vuokraamassa mopoa kävelykadun kauppiailta joskus taannoin.
      Katu oli silloin aivan toista kuin nykyinen ällöstriitti.

      Oppi-isäni Aussi Make sanoi että älä sitten helevetissä sano missä hotellissa asut.
      Tulevat jo ensimmäisenä yönä pöllimään mopon ja sinä joudut kuseen ja maksamaan.

      Ja niin sitten kirjoitin vuokrasopimukseen nimekseni Aku Ankka ja hotellikseni Shit-hotellin. Ei silloin mitään papereita kyselty.

      Mopolla sitten prutkuttelin Jompparille ja takaisin ja opin väistelemään monttuja reitin varrella.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Erään T miehen viimeinen aloitus tänne

      Moi Olen kirjoittanut täällä säännöllisesti yli 5 vuotta. Kaivannut kuten kuuluukiin, mutta myös unohdellut ja selvitel
      Ikävä
      35
      3755
    2. Sanna vaihteeksi Australian "60 minuuttia" ohjelmassa

      Kansanvälinen superstaramme esiintyi tällä kertaa toisella puolen maapalloa esitettävässä ohjelmassa. Kiinnostus on kova
      Maailman menoa
      134
      2499
    3. Yritykset verolle ja yritystuet 10 mrd. eur/v pois

      Kiristämistapauksissa yrityksille sanotaan hei hei. Suomi ei tarvitse yhteiskunnan rahoilla "yrittämistä". Yhteiskunta v
      Maailman menoa
      57
      2047
    4. Sanna Antikainen (ps) : Vornasen pyssy suututti demarit

      https://www.suomenuutiset.fi/sanna-antikaisen-kolumni-vornasen-pyssy-suututti-demarit-mutta-kuka-puhuu-totta/ Vornasen
      Maailman menoa
      13
      1609
    5. Yritän saada sinut pois mielestäni ja ajatuksistani nainen

      Turhaan. Mitä enemmän yritän, sitä enemmän haluan sinut ja sinua. Miten voitkaan olla niin ihana ja tuntua niin hyvältä.
      Ikävä
      78
      1607
    6. Nyt meni maku vas.liittoon, kun vaativat minimituntipalkkaa lakiin

      Sehän tarkoittaa samalla myös maksimituntipalkkaa, koska kun laki on kerran laadittu, niin sitä on vaikea muuttaa. Työma
      Maailman menoa
      57
      1363
    7. Mun on pakko uskaltaa

      Mikäköhän olisi pahin skenaario, jos vain laittaisin hänelle viestin, et haluan jutella meistä? Se, että hän vastaisi, e
      Ikävä
      79
      1291
    8. Miksi rakastuit ?

      Kyseiseen naiseen?
      Ikävä
      67
      1270
    9. Leikitään tavuleikkiä

      Millaiset nimitavut muodostuvat jos yhdistät oman etunimesi ensimmäisen tavun ja kaipaamasi ihmisen etunimen ensimmäisen
      Ikävä
      68
      1214
    10. Mikä on sinun ja kaivattusi ikä

      💕💕💕💕
      Ikävä
      70
      1202
    Aihe