Miksi piti saada

Minut rakastumaan
16516
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Kuinka niin? Mutta kyllä se sinä olet itse vastuussa kuinka tunteesi on

Äänestä
  • Rakastutit tyhmä

    Äänestä

Ei kukaan voi saada ketä tahansa rakastumaan, se on mahdotonta! Minulla ei ole ollut rakastumisen tarvetta noin pariinkymmeneen vuoteen! Kun parisuhteeni loppui, en ole kokenut tarvetta läheisyyteen kenenkään kanssa!

1Äänestä

Eikö se ole parempi vaihtoehto.. tietysti voit tuhoutua ja jatkaa vanhaa elämääsi.

Äänestä

No kiitos samoina mutta rakastan rakastaa sinua mies, jos olisit tässä..tai tavattaisiin.

Äänestä

eipä voi mitään, minua kuitenkin epäilytti, kun hän nainen on varattu, siinä on suuri vaara jäädä vain pahan päivän varamieheksi...

Äänestä
  • Olisin ottanut erään miehen omakseni vaikka oon varattuna huonossa suhteessa.
    Oispa se mies kertonut yhteystietonsa ennen lähtöään 😔❤️
    Mulla jäi niin iso ikävä

    Äänestä

Ei rakastuminen ole mikään tahdon asia, se on tunne-energian tulemista ilman lupaa, sitä ei voi oikeasti estää mitenkään kun rakkausenergia ympäröi sinua, aivan kuin yllättävä sadekuuro, sano nyt pisaroille, menkää takaisin taivaalle. Tietenkin kaiken voi yrittää kieltää, kuten myös kieltää hänen olemassaolo sydämessäsi.

1Äänestä

Nii. Miks?

Äänestä

Tämä on hyvä kysymys. Menee koko elämä sekaisin ja se ihanuus on varattu eikä tiedä tästä mitään.

Äänestä
  • Ei tiedä että on varattu?

    Äänestä

  • Anonyymi00012 kirjoitti:

    Ei tiedä että on varattu?

    Ei tiedä näistä tunteista. Tietää varmasti olevansa perheellinen.

    Äänestä

  • Anonyymi00013 kirjoitti:

    Ei tiedä näistä tunteista. Tietää varmasti olevansa perheellinen.

    Rakastuin varattuna erääseen mieheen 😔
    Jäi kaipaus kun hän lähti❤️
    En tiedä tiesikö hän koskaan kuinka häntä rakastin

    Äänestä

Se on vaan himoa ja saavuttamattoman naisen lumoa..

Äänestä

Parempi kysymys on miksi sinä et saanut minua rakastumaan?

Äänestä

Kuka kenet mä olen ainakin yrittäny aina päinvastaista mu eipä toimi sekään aina

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Minut rakastumaan

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu