Tehkää ihmiset laadukkaampia juttuja

Anonyymi-ap

Nämä on niin yksinkertaisia ja tyhmiä. Miksi ette näe yhtään vaivaa vaan suollatte kaiken mieleen juolahtavan tänne.
Jos ei itse keksi mitään jutunjuurta, voi hyödyntää tekoälyä.
Olen tullut siihen tulokseen, että täällä palstalla ei näy juurikaan aivotoimintaa. En jaksa itsekään vetää täällä mitään jos taso on tätä luokkaa.

Tulipahan mieleen, täysin harkitusti.

6

123

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Joo ei enää oikein jaksa tai viitsi pikemminkin
      tänne antaa mitään aitoa ja merkityksellistä.
      Paljon olis kaikkea mutta noh....
      Kyl sä tiiät.
      Ja kaipaatkin sitä jutustelua, eiks vaan?

    • Anonyymi

      Pitäis olla laadukkaampia lukijoita. Ny parhaimmat alotuksetki poistetaan heti, ennenku kohdekaa ehtii lukasta. ;)

    • Anonyymi

      Niin no.. Ittehän me ne kirjoitetaan.. Sinäkin.. Joten tuumasta toimeen?

      Jokainen voi omalta osaltaan vaikuttaa ja kirjoittaa mukavampia juttuja halutessaan. Jättää ne negat omaan arvoonsa, ehkäpä jopa huomiotta, niin auttaisiko se yhtään ja tarkoitan YHTÄÄN parantamaan tasoa. Tää ois kehittelyn paikka. Mulla on tai ainakin oli ideoita tähänkin, tällä hetkellä ei oo päässä ne nyt. Kaipa nuo muistais, kun vähän pinnistäis.

      • Anonyymi
        UUSI

        No jos joku ihan asiallisesti aloittaa niin heti ketjuun hyökkää ne vittuilija trollaajat. Näin se vaan ikävä palstalla menee.

        Itse oon sitä mieltä ett ikävä palstan vois poistaa kokonaan. Turhaa haukkumista ja vittuilua kaiket päivät ja yöt. Täysin turha koko ikävä palsta. Poistoon vaan kun ei osata asiallisesti keskustella.


    • Anonyymi

      Hyvä AP juuri noin lasketaan tasoa entisestään.
      Olemalla kriittinen ja ilkeä muille
      Jatka toki trolli!

      Mut voisitko kehittää sosiaalista älyäsi
      Sekun loistaa täysin poissaolollaan?

      • Anonyymi
        UUSI

        Ei ole ilkeä ja sinäkin heti ensimmäiseksi päätit vittuilla ihan asialliseen aloitukseen. Ja ihan tottahan toi on ett ne ilkeilijät täällä vaan pyörii just ne jotka niitä ilkeyksiään suoltaa 24/7.

        Kyllä tuon huomaa? 🙄 Keskustelun taso on kyllä niin alhaalla ett suurin osa täällä käy vaan silloin tällöin kun ei jaksa tuota hölmöilyä. Mitään asiallista ja fiksua keskustelua ei ainakaan ikävä palstalla näe ja sitä vissiin ees turha odottaa.

        Muissa aihekeskusteluissa joskus hyvinkin fiksuja juttuja mutta ikävä palsta on pilattu jo aikaa sitten.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yritykset verolle ja yritystuet 10 mrd. eur/v pois

      Kiristämistapauksissa yrityksille sanotaan hei hei. Suomi ei tarvitse yhteiskunnan rahoilla "yrittämistä". Yhteiskunta v
      Maailman menoa
      177
      2547
    2. Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus

      Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki
      Maailman menoa
      8
      2302
    3. Sannalta jälleen fiksu lausunto johtamisesta

      "I used to think the best argument would win – but real leadership means listening, understanding where people come from
      Maailman menoa
      56
      2100
    4. Mikä on sinun ja kaivattusi ikä

      💕💕💕💕
      Ikävä
      107
      2031
    5. Riikka se runnoo työttömyyttä lisää

      Menkää töihin! "15–74-vuotiaiden työttömyysasteen trendiluku oli lokakuussa 10,3 prosenttia. Työttömiä oli yhteensä 276
      Maailman menoa
      70
      2014
    6. Sanna Antikainen (ps) : Vornasen pyssy suututti demarit

      https://www.suomenuutiset.fi/sanna-antikaisen-kolumni-vornasen-pyssy-suututti-demarit-mutta-kuka-puhuu-totta/ Vornasen
      Maailman menoa
      34
      1989
    7. Hallinto-oikeus totesi Sysmän kunnanjohtajan potkut laittomiksi (YLE Lahti 24.11.2025)

      Että näin sitten: Hallinto-oikeus totesi Sysmän kunnanjohtajan potkut laittomiksi – valtuuston päätös nurin ja 50 000 la
      Sysmä
      62
      1347
    8. Onko sulla jotain

      Suunnitelmia?
      Ikävä
      125
      1175
    9. Poistettuun aloitukseen

      Ei se mulle ollut varmastikaan. En usko vaik sille tuntuukin että oisit voinut olla eräs. Mut niin mäkin pelkään. Ei
      Suhteet
      24
      1087
    10. Vaikeneminen

      Tylsää kun nainen meni kuoreen 🫤
      Ikävä
      55
      968
    Aihe