Tilasin aiemmin jonkin vaatteen kyseisestä verkkokaupasta. Maksoin sen luottokortilla, mutta en suostunut tallentamaan luottokorttini tietoja verkkokaupan sivuille, vaikka huomasin että ne tiedot olisi haluttu tallentaa.
Kun uudelleen tilasin tuolta, niin en voinut enää käyttää luottokorttia, vaan maksu ohjautuikin Klarnaan. En olisi halunnut Klarnan kautta asioida.
En ole minnekään muuallekaan antanut tallentaa luottokorttini tietoja. Kun harvakseltaan ostelen, niin jaksan kyllä naputella ne luottokortin tiedot joka kerta uudelleen. Miksi en sitten saa maksaa luottokortilla, koska luottoa siellä on?
Lähetin myös viestiä Ulla Popkenin asiakaspalveluun. Sieltä tuli vastaus:
"Haluaisimme ilmoittaa että, kyllä teillä näkyy uusi tilaus joka on tehty ja maksutapa näyttää olevan Klarna. Valitettavasti me emme pysty peruumaan tilausta mutta voitte kieltäytyä toki hakemasta tilauksen tai palauttaa 30 päivän sisällä. Jos palautatte tai kieltäydytte hakemasta Klarnalle ilmoitetaan asiasta ja lasku laitetaan kiinni."
Laitoin sinne vielä uuden kysymyksen: miksi en saa maksaa
luottokortilla - jos en anna tallentaa luottokorttini tietoja? Enhän
koskaan missään muuallakaan anna tallentaa luottokorttini tietoja.
Miksi teidän verkkokauppanne vaatii luottokorttitietojen tallennusta?
Vastausta en ole vielä saanut, koska lähetin tuon viimeisen kysymyksen vasta äsken.
Ulla Popken
Anonyymi-ap
1
90
Vastaukset
- Anonyymi
No nyt tuli sieltä asiakaspalvelusta alla oleva vastaus:
"Kiitos viestistäsi.
Ei, teidän ei tarviste tallentaa luottokortti tietoja tilausta tehdessä. Olkaa hyvä ja tarkistakaa nettisivu uudelleen, jos tulee ilmoitus että, haluatteko tallentaa luottokortti tietoja voitta torjua sen ja klikata pois.
Onko sinulla muuta kysyttävää? Autamme mielellämme."
- Mutta miksi sitten en voinut maksaa luottokortillani. En ymmärrä ????
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2654630Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1333019Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit442817Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?761771Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1061634Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281511- 591380
- 951272
- 471149
Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2121148