Jarien pikkujoulut Tallinnassa 29-30.11.2025

Anonyymi-ap

Jarit lähtevät taas painamaan muunnimisiä turpaan urakalla! Tulossa kaikkien aikojen pikkujoulut! Eckerö Linen m/s Finlandia kuljettaa Jarit Viroon juhlimaan!

Mukaantulonsa varmistaneet Jarit:

Mäntynen
Kurri
Sarasvuo
Fyhr
Ruotsalainen
Litmanen
Kinnunen
Rantanen
Kainulainen
Meistamo
Aarnio
Grönroos
Piirainen
Mäenpää
Komulainen
Korpisalo
Mantila
Porttila

11

407

    Vastaukset 11

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Enää yksi puuttuu, ja paikalla on varmasti ainakin 20 Jaria!

    • Anonyymi

      Tämä on komeaa katsottavaa! Viisi a-luokan hyttiä täynnä Jareja!

    • Anonyymi

      Jari D Kushner kysyy Venäjältä lupaa osallistua

    • Anonyymi

      Taas ne vetää mescalia ja väittää että Jari Nazaretilainen tuli jatkoille hyttiin

      • Anonyymi

        Mezcalilla on sammuttu kerran sohvalle kesken juhlien, ja se riitti.


    • Anonyymi

      Hyttijako on seuraava:


      CAPTAIN'S SKY COMMODORE-luksushytti (rikkaat ja menestyneet Jarit):

      Litmanen
      Kurri
      Sarasvuo
      Piirainen


      SKY DECK SUITE-maisemahytti (varakkaat Jarit):

      Kainulainen
      Korpisalo
      Porttila
      Mantila


      A-ulkohytti ikkunalla (perusjarit):

      Ruotsalainen
      Kinnunen
      Rantanen
      Mäenpää


      B1-sisähytti (nyrkkeilyn parissa olleet Jarit + hämärähomma-Jarit):

      Mäntynen
      Fyhr
      Grönroos
      Aarnio


      B2P Piccolo autokannen alla (persaukiset Jarit):

      Komulainen
      Meistamo

    • Anonyymi

      Commodore-hytissä Piirainen ryösti huomion. Hän kertoi suureen ääneen, että Litmanen “ei ole enää entisensä”. Sana levisi kannelle alle minuutissa. Keskiluokan Sky Deck -Jarit hajaantuivat väitteestä. Mantila yritti kuvata tilanteen “osana yhteiskunnallista narratiivia”. Korpisalo halusi face-offin Litmasen ja Piiraisen välille.

      A-ulkohytin Jarit kuulivat huhut ja innostuivat: vihdoin jotain seikkailua! Rantanen veti heidät mukaan – tämä oli heidän hetkensä nousta hierarkiassa.

      B1-Jarit aistivat, että tässä on riehan ja ottelun paikka. Fyhr ja Grönroos lämmittelivät varmuuden vuoksi hartioitaan. Aarnio tarkkaili tilannetta kulman takaa kuin varjo.

      Ja juuri kun kaikki kerääntyivät kannelle, tapahtui se mitä kukaan ei osannut ennakoida: B2P Piccolo -Jarit ilmestyivät paikalle. Komulainen nosti nyrkit ylös ja huusi: “Tämä laiva ei ole luokkayhteiskunta! Tämä on Jarien tasavalta!” Meistamo heilutti puoliksi sulanutta suklaapatukkaa kuin sotalippua.

      Merituuli yltyi, draaman sähkö latasi kannen, ja Litmanen astui esiin – ei suuttuneena, vaan lempeän ylpeänä. Hän sanoi yyhden lauseen: “Rauha, Jari-veljet.”

      Hiljaisuus leikkasi ilman halki. Koko Jarikunta pysähtyi. Kurri nyökkäsi. Sarasvuo lausui jotain henkistä. Aarnio katosi hetkeksi varjoihin. Komulainen ja Meistamo saivat yhtäkkiä eteensä tarjoilijan tuomat oluet, jotka joku ylemmän luokan Jari oli maksanut heille.

      Draama ratkesi siihen, että kaikki päätyvät samaan karaokebaariin Tallinnan yössä.

    • Anonyymi

      Varjoissa lymyili Jarimir Putin. Pahoja mielessään

    • Anonyymi

      Helsingin käräjäoikeuteen on jätetty tänään haastehakemus koskien m/s Finlandialla paluumatkalla sattunutta kahakkaa, jossa B1-Jarit murtautuivat Sky Deck-Jarien luksushyttiin, pahoinpitelivät lievästi Mantilan ja veivät hytistä matkaradion, Rolexin, vanhat miesten kengät ja tax free-ostoksia 80 euron arvosta.

      • Anonyymi

        Sporde Sporttilaa ei pahoinpidelty, koska hän ei nähnyt varkaita silmäpussiensa takaa


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onko sulla rakas mitään sanottavaa?

      Lähetä tässä kaivatullesi haluamasi terveiset 💌
      Ikävä
      226
      1943
    2. Nanna hakkasi Martinan aivot tuusan nuuskaksi!!!

      Ihme jos Martina pystyy muodostaa järkeviä lauseita tämän nyrkkisateen jälkeen. Ottelupalkkio tuli, tajunta meni.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      260
      1144
    3. Liikenneonnettomuus kuhmo

      Taisi Audi mennä lunastukseen ja pemari kilometritehtaalle
      Kuhmo
      20
      985
    4. Vaikea löytää samantyylistä miestä

      Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i
      Sinkut
      125
      686
    5. Oot sä aika nuorekas...

      Vaikka oot niin vanha!
      Ikävä
      37
      656
    6. Martina ja Muhis

      Aamulenkillä yhdessä valmistautumassa suuren päivään,toivottavasti heräsivät toistensa viekusta.Ihana pariskunta❤
      Kotimaiset julkkisjuorut
      222
      648
    7. Rasismi ahdistaa.

      Tapasin baarissa oikein lupsakan oloisen miehen, mutta arvomaailma on hyvin erilainen omani kanssa. Hän käyttää n-sanaa
      Sinkut
      201
      587
    8. Oot pelkkä naurun aihe

      🤣🤣🤣🤣🤣 m-n
      Ikävä
      38
      418
    9. Näin sut.

      olitpas vanhentuneen näköinen. 😆 mieheltä naiselle
      Ikävä
      50
      418
    10. Olenkohan tunteideni kanssa yksin?

      Salaa toivon, että sinä nainen luotat minuun niin paljon, että uskaltaisit lähentyä kanssani, vaikka tämä on vähän kiell
      Ikävä
      42
      402
    Aihe