Jarien pikkujoulut Tallinnassa 29-30.11.2025

Anonyymi-ap

Jarit lähtevät taas painamaan muunnimisiä turpaan urakalla! Tulossa kaikkien aikojen pikkujoulut! Eckerö Linen m/s Finlandia kuljettaa Jarit Viroon juhlimaan!

Mukaantulonsa varmistaneet Jarit:

Mäntynen
Kurri
Sarasvuo
Fyhr
Ruotsalainen
Litmanen
Kinnunen
Rantanen
Kainulainen
Meistamo
Aarnio
Grönroos
Piirainen
Mäenpää
Komulainen
Korpisalo
Mantila
Porttila

10

345

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Enää yksi puuttuu, ja paikalla on varmasti ainakin 20 Jaria!

    • Anonyymi

      Tämä on komeaa katsottavaa! Viisi a-luokan hyttiä täynnä Jareja!

    • Anonyymi

      Jari D Kushner kysyy Venäjältä lupaa osallistua

    • Anonyymi

      Taas ne vetää mescalia ja väittää että Jari Nazaretilainen tuli jatkoille hyttiin

      • Anonyymi

        Mezcalilla on sammuttu kerran sohvalle kesken juhlien, ja se riitti.


    • Anonyymi

      Hyttijako on seuraava:


      CAPTAIN'S SKY COMMODORE-luksushytti (rikkaat ja menestyneet Jarit):

      Litmanen
      Kurri
      Sarasvuo
      Piirainen


      SKY DECK SUITE-maisemahytti (varakkaat Jarit):

      Kainulainen
      Korpisalo
      Porttila
      Mantila


      A-ulkohytti ikkunalla (perusjarit):

      Ruotsalainen
      Kinnunen
      Rantanen
      Mäenpää


      B1-sisähytti (nyrkkeilyn parissa olleet Jarit + hämärähomma-Jarit):

      Mäntynen
      Fyhr
      Grönroos
      Aarnio


      B2P Piccolo autokannen alla (persaukiset Jarit):

      Komulainen
      Meistamo

    • Anonyymi

      Commodore-hytissä Piirainen ryösti huomion. Hän kertoi suureen ääneen, että Litmanen “ei ole enää entisensä”. Sana levisi kannelle alle minuutissa. Keskiluokan Sky Deck -Jarit hajaantuivat väitteestä. Mantila yritti kuvata tilanteen “osana yhteiskunnallista narratiivia”. Korpisalo halusi face-offin Litmasen ja Piiraisen välille.

      A-ulkohytin Jarit kuulivat huhut ja innostuivat: vihdoin jotain seikkailua! Rantanen veti heidät mukaan – tämä oli heidän hetkensä nousta hierarkiassa.

      B1-Jarit aistivat, että tässä on riehan ja ottelun paikka. Fyhr ja Grönroos lämmittelivät varmuuden vuoksi hartioitaan. Aarnio tarkkaili tilannetta kulman takaa kuin varjo.

      Ja juuri kun kaikki kerääntyivät kannelle, tapahtui se mitä kukaan ei osannut ennakoida: B2P Piccolo -Jarit ilmestyivät paikalle. Komulainen nosti nyrkit ylös ja huusi: “Tämä laiva ei ole luokkayhteiskunta! Tämä on Jarien tasavalta!” Meistamo heilutti puoliksi sulanutta suklaapatukkaa kuin sotalippua.

      Merituuli yltyi, draaman sähkö latasi kannen, ja Litmanen astui esiin – ei suuttuneena, vaan lempeän ylpeänä. Hän sanoi yyhden lauseen: “Rauha, Jari-veljet.”

      Hiljaisuus leikkasi ilman halki. Koko Jarikunta pysähtyi. Kurri nyökkäsi. Sarasvuo lausui jotain henkistä. Aarnio katosi hetkeksi varjoihin. Komulainen ja Meistamo saivat yhtäkkiä eteensä tarjoilijan tuomat oluet, jotka joku ylemmän luokan Jari oli maksanut heille.

      Draama ratkesi siihen, että kaikki päätyvät samaan karaokebaariin Tallinnan yössä.

    • Anonyymi

      Varjoissa lymyili Jarimir Putin. Pahoja mielessään

    • Anonyymi

      Helsingin käräjäoikeuteen on jätetty tänään haastehakemus koskien m/s Finlandialla paluumatkalla sattunutta kahakkaa, jossa B1-Jarit murtautuivat Sky Deck-Jarien luksushyttiin, pahoinpitelivät lievästi Mantilan ja veivät hytistä matkaradion, Rolexin, vanhat miesten kengät ja tax free-ostoksia 80 euron arvosta.

      • Anonyymi

        Sporde Sporttilaa ei pahoinpidelty, koska hän ei nähnyt varkaita silmäpussiensa takaa


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      243
      4223
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      118
      2681
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      41
      2432
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      82
      1477
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      116
      1466
    6. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      48
      1189
    7. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      78
      1107
    8. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      59
      983
    9. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      45
      976
    10. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      171
      951
    Aihe