Suurin osa suomalaisista on myös sitä mieltä, ettei suden ympärivuotista rauhoitusta tulisi poistaa. Lähinnä syrjäseudun tuulipuvut ovat peloissaan mielikuvitus-susiensa kanssa. Sipilän nappi otsaan ei saa kannatus sivistyneiden ihmisten keskuudessa.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/ebacac0a-5fef-49d4-9513-e84936bec200
Suurin osa suomalaisista vastustaa suden metsästyksen lisäämistä nykyisestään.
13
124
Vastaukset
- Anonyymi
Tavallaan turha tutkimus, enemmistö suomalaisista ymmärtää luonnon monimuotoisuuden tärkeyden ja kammoksuu kepulaisten luontovihaa.
- Anonyymi
Valitettavasti näillä on nytkin oma "maalaisliiton" ministeri hallituksessa.
- Anonyymi
Keksusta vastusta susi, ei lapsi uskala edes koulu tai piha.
- Anonyymi
Koko suden metsästyksen lisääminen on muutaman hörhön kepulaisen märkä päiväuni. Maalla elämä on niin loputtoman tylsää, että susiakin alkaa näkemään joka puolella.
- Anonyymi
Suden metsästyksen lisääminen on todellisesti hätähuuto syrjäseudulta "Mekin ollaan täällä ja kukaan ei välitä"!
- Anonyymi
Perhon Eki oli armoton susille ja itselleen. Suden vei Ekin mielenterveyden ja vielä laumassa.
- Anonyymi
Mistä ihmeestä tuo keskustalaisten ja maalaisten luontopelko ja viha oikein kumpuaa?
- Anonyymi
Ei kaikilla ole tarvetta tappaa viimeisiä eläimiä luonnosta.
- Anonyymi
Kepulit itse ovat kasvattaneet susien ravinnon kannat ylisuuriksi metsästystä varten.
- Anonyymi
Vihreät myöntyy kun saa kannabista lisää....
- Anonyymi
Kepulaisilla on ongelma maaseudulla, kun naisia ei riitä ja miesporukassa metsästäminen antaa sopivan alibin saunailtoihin.
- Anonyymi
Sivistys alkaa vaikuttamaan Suomessa.
- Anonyymi
Enemmistö suomalaisista on fiksuja.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 285651
Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu333613Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka533522Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi
Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu263417Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1243006Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod322727Antifasismi - mitä se on?
Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint222419Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1212392- 442390
MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,142205