Jokainen toisen salaisuuksia paljastava muiden asiosta juoruileva paikallinen mies. Eikun hametta tilaamaan.
Alueen juorukellomaiset "miehet" vetäkää hame päällenne
52
493
Vastaukset
- Anonyymi
No mutta nythän sinä juoruat toisista. Joko on hame päällä?
- Anonyymi
Viestiä ei ollut yksilöity koskemaan ketään henkilöä. Ne jotka juoruilijoiksi itsensä tunnistaa, niin hamekaupoille mars.
- Anonyymi
hallin kuju on kuulemma kova juoruumaan.
- Anonyymi
"kuulemma". kerroit juuri juorun. Älä puhu muista mitään oli asiat tosia tai oletuksia. Vaikene muista.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
"kuulemma". kerroit juuri juorun. Älä puhu muista mitään oli asiat tosia tai oletuksia. Vaikene muista.
Myös hallun piju ja harseen peju on kuulemma kovia juoruumaan.
- Anonyymi
Nyt rupesi Lieksassa hame kauppa käymään. 🤠
- Anonyymi
Ei kai kääpiö työtakissaan taaas ole juorunnut!?
- Anonyymi
Aloittaja vaikeroi pullin kuutteessa...
- Anonyymi
Viikonvaihteessa Iivo Niskanen nolasi itsensä, kun huomasi muutaman hiihtäjän menevän ohi maalin lähestyessä, niin keskeytti kisan, hame päälle.
- Anonyymi
Minäkin haluan olla tyttipoika ja laittaa hameen päälle 🤣
- Anonyymi
Saanko minäkin vetää hameen päälleni...? 🙋♂️
- Anonyymi
Haluan laittaa pääni hameen alle...! 🙋♂️
- Anonyymi
Salaisuus ei ole salaisuus, jos joku voi sen paljastaa. Mänttiys on taas asia, joka paljastuu aivan itsestään.
- Anonyymi
Erikoinen logiikka. Jos useampi henkilö perustaa yrityksen johon liittyy yritys-salaisuuksia, niin jokainen osakas voi paljastaa salaisuuden, mutta sehän on aika tyhmää koska silloin yritys voi kaatua tai epäluotettava heitetään pihalle.
Poliisillakin on tietoja mitä joku voisi paljastaa mutta ei kai luotettavat paljasta.
Tämä maailma olisi vielä enemmän sekaisin jos kaikki luovuttaisi eteenpäin salaiset tiedot. Se rikkoiis perheetkin. Jopa rikollisilla on usein moraali koska eivät pidä vasikoista. - Anonyymi
Mänttiys on paljastunut itä-suomessa sen miljoona kertaa. Aikuiset ihmiset juoruaa, levittelee toisten asiota, puukottaa selkään, sabotoi jopa omat yhteistyökumppanuudet juoruilemalla ja silti syyttää toisia omista virheistään. Kateudella estetään kehitys koko alueella ja taas juorutaan lisää. Ja jos juoruja ei saada muutoin niin keksitään tarinoita.. ja totuus aina valehdellaan omaan päähän miten halutaan.
Tämä jos mikä on mainitsemaasi mänttiyttä yhtä lailla kuin toisten asioiden paljastelu ja urkintakin. säälittävää, tyhmää ja surullista. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Erikoinen logiikka. Jos useampi henkilö perustaa yrityksen johon liittyy yritys-salaisuuksia, niin jokainen osakas voi paljastaa salaisuuden, mutta sehän on aika tyhmää koska silloin yritys voi kaatua tai epäluotettava heitetään pihalle.
Poliisillakin on tietoja mitä joku voisi paljastaa mutta ei kai luotettavat paljasta.
Tämä maailma olisi vielä enemmän sekaisin jos kaikki luovuttaisi eteenpäin salaiset tiedot. Se rikkoiis perheetkin. Jopa rikollisilla on usein moraali koska eivät pidä vasikoista.Rehdissä toiminnassa ei mitään salaisuuksia tarvita ja bisneksissä salaisuuksia käytetään koska siitä saadaan tietämättömyyden varjolla lisäetua hinnoittelussa eli voidaan pyytää suurempaa hintaa mitä tuottaminen edellyttää. Elintarvike- ja lääketeollisuudessa salaisuudet ovat ongelmallisia, koska asiakkaalla pitäisi olla oikeus tietää mitä itseensä tunkee, muuten ei voi tehdä sitä tietoisuuteen perustuvaa päätöstäkään.
Ihmisten tekeminen pitäisi olla se asia mihin tuotteen hinta perustuu, jos tätä ihmisen panosta onnistutaan vähentämään jollain keinolla pitäisi sen näkyä sitten tuotteen hinnassa. Tietenkin salaamalla tätä tietoisuutta pyritään pitämään hinta samalla tasolla.
Toinen asia salaamiseen liittyen on luottamus eli mitä useampi tietää sitä vähemmän salaisuus on salaisuus. Tuotteeseen liittyvät salaisuudet pysyvät varmimmin salaisuuksina kun ei päästä tuotetta myyntiin, että joku voisi tutkimalla selvittää sen salaisuuden. Patentit suojaavat kopioinnilta tuotetta, mutta eivät toiminnoilta ja tätä on käytetty mm. IBM yhteensopivan tietokoneen suunnittelussa hyväksi, jossa toinen ryhmä kertoi mitä laitteen pitäisi tehdä ja toinen ryhmä rakensi laitteen sen perusteella näkemättä alkuperäistä laitetta. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Rehdissä toiminnassa ei mitään salaisuuksia tarvita ja bisneksissä salaisuuksia käytetään koska siitä saadaan tietämättömyyden varjolla lisäetua hinnoittelussa eli voidaan pyytää suurempaa hintaa mitä tuottaminen edellyttää. Elintarvike- ja lääketeollisuudessa salaisuudet ovat ongelmallisia, koska asiakkaalla pitäisi olla oikeus tietää mitä itseensä tunkee, muuten ei voi tehdä sitä tietoisuuteen perustuvaa päätöstäkään.
Ihmisten tekeminen pitäisi olla se asia mihin tuotteen hinta perustuu, jos tätä ihmisen panosta onnistutaan vähentämään jollain keinolla pitäisi sen näkyä sitten tuotteen hinnassa. Tietenkin salaamalla tätä tietoisuutta pyritään pitämään hinta samalla tasolla.
Toinen asia salaamiseen liittyen on luottamus eli mitä useampi tietää sitä vähemmän salaisuus on salaisuus. Tuotteeseen liittyvät salaisuudet pysyvät varmimmin salaisuuksina kun ei päästä tuotetta myyntiin, että joku voisi tutkimalla selvittää sen salaisuuden. Patentit suojaavat kopioinnilta tuotetta, mutta eivät toiminnoilta ja tätä on käytetty mm. IBM yhteensopivan tietokoneen suunnittelussa hyväksi, jossa toinen ryhmä kertoi mitä laitteen pitäisi tehdä ja toinen ryhmä rakensi laitteen sen perusteella näkemättä alkuperäistä laitetta.Kyllä rehtiin yritystoimintaan liittyy salaisuuksia. Yhtä lailla niitä on yksityisyyttä koskevat asiat. Jopa Raamattu puhuu näistä teemoista, kuten epäluotettavuudesta.
Eri asia on sellaiset julkiset asiat joiden tuleekin olla läpinäkyviä esim korruption estämiseksi. Mutta kyllä minulla ja sinulla ja muilla on oikeus yksityiselämän suojaan siinä missä yrityksellä on oikeus siihen, ettei työntekijät paljasta esim asiakassuhteita ulkopuolisille tai muitakaan asiota.
Lakikin sanoo että esim jonkun liikkeiden seuraaminen tai niistä muille ilmoittelu on laitonta. Eli jos joku esim soittaa naapuristaan kolmansille, että nyt se lähti liikkeelle kaupunkiin päin, syyllistyy rikokseen.
Terveystietoja suojataan ja niistä säätää laki. Terveydenhuollon henkilöstöllä on niihin pääsy muttei lupaa antaa tietoja ulkopuolisille ilman eri lupaa. Vaitiolovelvollisuus kuuluu pankkialaan ja moneen alaan. Puhumattakaan sellaisesta että tuttu tai ystävä uskoutuu sinulle jostain, niin vain mulkerot menee paljastamaan kuulemansa muille.
- Anonyymi
Aion hankki pihalle juorukellot, kiva kuunnella kun tuuli heiluttaa juorukelloja ja juorut leviää.
- Anonyymi
Kiinnostuuko paikalliset naiset juoruavista vastuuttomista miehistä?
- Anonyymi
Paikalliset naiset????
- Anonyymi
Ei koska kaikki tehdään salaa.
- Anonyymi
Aloittaja transuna tyrkyttää pukeutumistyyliään muillekin.
- Anonyymi
myö äijäköörin kanssa uimahallin saunassa juoruillaan urakalla, ja vieläpä hameiden alla, jos jäähää kiinni, niin kiistetään kaikki, ja syyllistetään muualta tulleita urakalla
- Anonyymi
Yhtä ressukkaa vaan ahistaa päivästä toiseen, ilmeisesti yölläkin...
Kohta veri suoni napsahtaa, ihan kohta... 😂🤣😂- Anonyymi
Aloittaja on pahalla tuulella, kun siltä aamu kiireessä oli revennyt sukkahousut.😂
- Anonyymi
Mekon alla on jölli.
- Anonyymi
Onkohan se ABBA vai Käärijä jölli mikä sieltä pilkottaa?
- Anonyymi
Minun parrakkailla aitonaisillani yamalissa on hame, peruukki ja irtorinnat.
T: Jatkis - Anonyymi
Minulla on hameen alla pölli, sitä minä heiluttelen ja poikia yleensä naurattelen 🤣
- Anonyymi
Mekon alla on höhheli HÖH
- Anonyymi
Leningissä kaupungilla heiluminen on miesten hommaa.
- Anonyymi
Onko sekin yrityssalaisuuden paljastamista jos kertoo pimeästä bisneksestä?
- Anonyymi
Eihän se ole mies eikä joka ei hameessa kuljeskele joo
- Anonyymi
Jos minua miehenä ja heterona yököttää juoruilevat miehet niin voi vain kuvitella miten paljon naiset pitävät sitä epämiehekkäänä kun mies lörpöttelee kaiken kuulemansa ja tietämänsä ympäri kyliä.
se on yhtä epäeroottista kuin kaljuksi ajeltu nainen jolla kilo rautaa lävistyksinä ja valtaviksi pumpatut lihakset ja joka kiroilee ja polttaa piippua.- Anonyymi
Minäkin haluan epäeroottisen kaljun naisen...! 🙋♂️
- Anonyymi
Joko aloituksen tekijä kävi kankaan ostamassa vai toiko naapurin mirjami?
- Anonyymi
Vieläkö aloittaja vihoittelee sukkahousuistaan, vai joko hänet on viety lataamoon?
- Anonyymi
Jospa aloituksen tekijän nimi onkin m....i tai a..o
- Anonyymi
jos ihminen puuttuu muiden asioihin ja juoruaa niin usein on ongelma identiteetin puuttumisessa. kun ei kohdata itseä niin pitää olla kiinnostunut muiden asioista.
- Anonyymi
Aloittaja tunttu olevan eniten kiinnostunut muiden asioista, huomaan.
- Anonyymi
"se on yhtä epäeroottista kuin kaljuksi ajeltu nainen jolla kilo rautaa lävistyksinä"
Tarkoitatko sellaista jolla on rautakaupan pulttivalikoiman mallikappaleet naamassa kiinni? - Anonyymi
Haluan tänä iltana taas tyttöillä. Lähden baari turneelle tyttippikana 😀
- Anonyymi
Ihanaa! Saanko olla sun vessasi?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ihanaa! Saanko olla sun vessasi?
Saat olla vesani mutta en voi olla sinun vessana 🤭
- Anonyymi
Kuulemma Navetta on menossa konkurssiin..liekö perää kun nuin puhuvat varmalla suulla?
- Anonyymi
Ainakin minä näin erään pukutakkisen ja valkokaulusherran menevän navettaan salkku kädessä. Olisko ollut haastemies vaiko ulosottomies. Saatttoi se olla myös SEOn edustajakin, joka kaappaa teboilin toiminnat.
- Anonyymi
[Jokainen toisen salaisuuksia paljastava muiden asiosta juoruileva paikallinen mies. Eikun hametta tilaamaan]
Miksi pitää olla salaisuuksia ?
Rehti ihminen ei salaa mitään vaan kertoo kaiken avoimesti.
Ei synny yhtikäs mitään juorua kun kertoo rehellisesti itse kaiken !
Tietenkin on eriasia niillä huijareilla,puliveivareilla ja muilla ketkuilla, kuotilla ym joita pitää jokaisen ihmisen varoa.- Anonyymi
Höpelöt luulotautiset luulee että heissä olisi muka jotakin kytättävää ja juoruttavaa... 😂🤣😂
Ihan sekosakkia...
- Anonyymi
Minä haluan punaisen hameen...! 🙋♂️
- Anonyymi
Ei ainakaan yritysten tila ole mitään salaista sillä jokainen osaa hakea eri yritysten tilan netistä .
Lieksassakin on tappiota tekeviä yrityksiä useita. Osa konkurssin alla ja osa ulosotossa.
Julkista tietoahan tuo on joten vedä ketjun aloittaja itse hame päällesi . - Anonyymi
Minä järjestän kotonani ensi ke avoimet ovet päivän. Siinä naapurit voivat käydä katsomassa mitä kaapeissani on ja missä järjestyksessä, sukat, alusvaatteet jne
Jääkaappi sekä mahdolliset alkohilijuomat myös tsekataan.
Vaimo aikoi järjestää napatanssi esityksen.
Tervetuloa !
Ei kahvitarjoilua- Anonyymi
Eikö aloittaja ole vieläkään saanut uusia sukkahousuja? Antakaa sille huulipunaakin, jos se rauhoittuisi.
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2434223Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1182681Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit412432Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?821477Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1161466- 481189
- 781107
- 59983
- 45976
Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En171951