Jos en kelvannut sinulle, kun luulit minua varattomaksi, niin sinä et ole minua varten myöskään totuuden selvittyä sinulle.
Aika käy vähiin
Anonyymi-ap
16307
1Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Aika käy vähiin ei ole todellista miten vähän ymmärryskykyä
Onko ihmiset yhdessä pelkän rahan takia? Tai ihastuuko/rakastuuko/rakastaako pelkästään siksi, että toisella on omaisuutta? Siis mitä vadelmaa?
Mun mielestä. Mun mielestä ihan vaikkei ois tuloja ollenkaan, niin ei katso siihen, rakastaako tai onko yhdessä.
Kyl on jollain ihmeellinen tyyli ajatella!
Taitaa liittyä siihen tilanteeseen, kun tietty henkilö on ollut pulassa kauan, jotta pystyisi salaamaan tiettyä asiaa! Olisi halunnut rahalla ostaa vanhemman henkilön auttamaan häntä! Mutta vanhempi henkilö ei ole koskaan halunnut ryhtyä moiseen puuhaan!
Siis häh? En ymmärrä mitään tuosta, miten se liittyy tähän.
Raha ei välttämättä ole syy olla yhdessä, mutta rahattomuus voi olla syy lopettaa tutustuminen.
Ei hitto. No, joillekin se voi olla syy lopettaa tutustuminen, mutta ei hitto. Jos se on syy määrittää ihminen, millainen kukin on, niin just.
Onneksi ei kuulu omiin määritelmiin.
Ostaa auttamaan?? Täälläkö kysyi vai missä? Ja saiko vastauksen suoraan tuolta henkilöltä vai millä tavalla?
Ikinä ei ole ollut mikään kiinni rahasta tai sen puutteesta.
Juntti hylkää luulottelujen perusteella.
Minua ei miehessä rahat kiinnosta.
S
Jeps. Minäkin mieluummin tienaan rahani, jottei tarvitse olla kenenkään almujen varassa.
Heh
Aikamoinen ristiriita
Kuinka niin ristiriita? Kyllä mieluummin teen työtä ja saan apalkkaa kuin anelen virastolta rahaa. Vaikka mies olisi varakas niin kyllä minä haluan myös tienata, jottei hän voi vedota siihen, että maksaa kaiken.
Totuuden selvittely tässä on yhä meneillään. Ei kenenkään varallisuuden.
Toivottavasti sinä saat selvitettyä. Minä olen menettänyt jo viimeisenkin toivonhippusen.