Kukaan ei puhu mulle edes netissä!

Anonyymi-ap

Mistä löydän ihmisiä jotka ovat minusta kiinnostuneita?

12

212

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      En kuulu mihinkään. Mulla on Hylätty olo koko ajan.

    • Anonyymi

      Mee rohkeasti paikallisen Veijo Esson baariin pöytään, jossa porukka kokoontuu.

    • Anonyymi

      Onko asia oikeasti niin että av vauvapalstalla kaikille muille puhutaan nätisti paitsi mulle?

    • Anonyymi

      Mä oon se tyyppi joka huutaa kotinsa seinille ja peileille kun kukaan ei puhu mulle.

    • Hei,

      Lyhyessä viestissäsi et, kertonut minkälaisista asioista haluaisit keskustella. Laitan tähän alle tiedoksi infoa eri auttamistahoista, joista saa vertaistukea, mutta lisäksi myös ammattimaista keskustelutukea.

      - Tukinet.net - Tukipisteesi netissä https://tukinet.net/

      Tukinetistä saa itselleen tukihenkilön, jonka kanssa voi keskustella kahden kesken mistä tahansa hankalasta elämäntilanteesta tai mielessä olevasta huolesta. Tukihenkilö löytyy esimerkiksi MIELI Tukisuhteesta. https://tukinet.net/teemat/mieli-tukisuhde/tukisuhteet/

      Lisäksi ma ja to klo 15–21 sekä ti ja ke klo 15–19 on aikuisten kahdenkeskinen MIELI Kriisichat, jossa voi jutella päivystäjän kanssa mistä tahansa mielessä olevasta huolesta tai hankalasta elämäntilanteesta.

      Tukinetissä on lisäksi monenlaisia ryhmächattejä ja keskusteluryhmiä, joista voi saada vertaistukea sekä ammattilaisten neuvoja. Ryhmächattejä on useita lähes päivittäin ja aiheitakin laidasta laitaan. Tukinetin etusivun chat-karusellista näkee mitä on juuri nyt käynnissä ja mitä seuraavaksi tulossa. Keskusteluryhmät ovat esimoderoituja, joten niihin on turvallista kirjoittaa aroistakin asioista.

      Tukinetin kaikki palvelut saa käyttöönsä rekisteröitymällä palveluun anonyymisti. Osaa palveluista voi käyttää ilmankin rekisteröitymistä.


      Ystävällisin terveisin
      MIELI Kriisikeskus Helsinki/Kata

      • Anonyymi

        Faktat pöytään : mä haluan ystäviä joilla on skitsofrenia tai muu mielen sairaus koska mun aivot on ihan lumoutuneita kaikista mielenterveys jutuista.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Faktat pöytään : mä haluan ystäviä joilla on skitsofrenia tai muu mielen sairaus koska mun aivot on ihan lumoutuneita kaikista mielenterveys jutuista.

        Mut haluaako ne olla sun kanssa?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Faktat pöytään : mä haluan ystäviä joilla on skitsofrenia tai muu mielen sairaus koska mun aivot on ihan lumoutuneita kaikista mielenterveys jutuista.

        Etsi paikallinen mielenterveysyhdistys vaikka mielenterveyden keskusliiton sivuilta.


    • Anonyymi

      Vaikka olisit lumoutunu ihmisistä, joilla mt-ongelmia ei se tarkota et ne haluu olla sun kavereita. Päin vastoin osahan niistä sisäänpäin vetäytyneitä

      • Anonyymi

        No johan oli kannustava kommentti, eli ei ollut lainkaan kannustava.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        No johan oli kannustava kommentti, eli ei ollut lainkaan kannustava.

        Ehkä mut valitettavasti totuus. Monella ongelmat on sillä tasolla ettei ne edes halua kavereita


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      193
      1422
    2. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      138
      913
    3. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      85
      882
    4. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      52
      821
    5. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      53
      786
    6. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      253
      677
    7. Tumman vihreä mercedes

      Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,
      Hyrynsalmi
      10
      660
    8. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      330
      639
    9. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      58
      634
    10. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      53
      604
    Aihe