Lempäälään rakennetaan vankila

Anonyymi-ap

Lähiseudun asukkaat saa nukkua kohta pistooli tyynyn alla. Kovanluokan rikollisia alkaa liikkumaan seudulla lomien yhteydessä ja kakun lusittuaan ne lähtee muovikassi kädessä portista ulos, kohti uusia rikoksia.
https://www.tamperelainen.fi/paikalliset/9029485

12

429

    Vastaukset 12

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Pitäähän raiskareille ja huumehörhöille uusi täysihoitola saada . Taas veronmaksajien raadannalla tämäkin rahoitetaan. Voi v.ttu sentään tätä maailmanmenoa .

      • Anonyymi

        Nyt nuoret kouluttautumaan pampuksi, hyvä, siisti sisätyö, löysikorvauksineen.


    • Anonyymi

      Oletko ihan tosissasi? Paljonko esim. Kylmäkoskella tapahtuu sellaista? Tai esim. Hämeenlinnassa? Keravalla? Riihimäellä?

    • Anonyymi

      No sinne vankilaanhan ne laitetaan, eikä anneta vapaana pyöriä. Olet kyllä harvinaisen tyhmä!

      • Anonyymi

        Luuletko sinä idiootti typerys, ettei rikolliset koskaan tule ulos sieltä?

        Ne käy lomilla, tulee ja lähtee vankilasta, käyttäen pääosin julkisia kulkuvälineitä, jotkut saattaa harhailla lähialueella lainaamassa taloista rahaa ja kulkuvälineitä.


    • Anonyymi

      Kyllä vangeille lomia myönnetään, ja Ideapark on varmasti heille mieluinen oleskelupaikka. Varmasti heidän vieraansakin oleskelevat Ideaparkin lämmössä varsinkin talvella. Kuten varmaan jokainen tietää, ovat vangit ja heidän vieraansa suurimmalta osin narkkareita, jotka aiheuttavat häiriötä normi-ihmisille. Turhaa on väittää, että poliisien määrää lisättäisiin Lempäälässä, tai että se jollain tapaa lisäisi ihmisten turvallisuutta. Eihän ne tee mitään Tampereen Tulkinaukion kulmilla rehottavaa täysin julkiseen huumekauppaankaan. Vankilan paikka on jossain korvessa. Olisivat laajentaneet Kylmäkosken vankilaa, tai lähettäneet Viroon. Siellä ei mukavuudet välttämättä ole Suomen ”hotellitasoa”. Kyllä on melkoinen mainehaitta Lempäälälle. Ei tullut kenellekään mieleen kertoa asuntomessualueelle muuttaville ihmisille.

      • Anonyymi

        Älä jaksa, iso ihminen.


      • Anonyymi

        Mene evankeloimaan niitä.


    • Anonyymi

      Suomessa olisi korpea hurumykket, miksi rakentaa ihmisten pelottimeksi asutuskeskuksiin. Ei vankien ole tarkoitus päästä hengailemaan ostareille tai baariin.

      • Anonyymi

        Lempäälän tasohan vain paranee kun sinne tulee vankeja ja niillä kylässä käyviä pyörimään.


    • Anonyymi

      Vankilassa rikolliset parantuvat.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      106
      2185
    2. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      886
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      63
      781
    4. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      46
      780
    5. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      21
      686
    6. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      508
      678
    7. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      630
    8. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      60
      560
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      23
      560
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      57
      551
    Aihe