Mitä myyjäisiä la 29.11. ja muutenkin ennen joulua ?

En jaksa etsiä lehdistä tai mistään sivustoilta. Pistäkää vinkkiä tähän.
14202
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Koita vaan jaksaa etsiä lehdistä ja netistä. Näin helpompaa kaikille.

Äänestä

Jos ei tehtäisi tästä palstasta facen Hämeenlinna palstojen tapaista kaupunkiuutis mainoslehteä. Uskooko joku tosiaan että floodaamalla mainoksi facen palstoille myynti kasvaisi. Mainosvapaa Hämeenlinna face palsta olisi kiva, mutta kuka sellaista jaksaa moderoida, tyätyy olla jokin poliittinen agenda.

Äänestä
  • Joitain alueryhmiähän moderoivat paikallispoliitikot, että alue sitten facessa profiloituu poliittisesti, sen asukkaiden edes tietämättä asiasta. Paras olisikin moderoida poliitikt pois facen alue palstoilta. Ilmiantakaa poliittiset modet pois.

    Äänestä

  • Onhan aivan selvää että poliitikon toimiessa moderoijana heijastuu poliittinen agenda moderoimiseen, ja se taas on perustuslain sananvapauksia vastaan.

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Joitain alueryhmiähän moderoivat paikallispoliitikot, että alue sitten facessa profiloituu poliittisesti, sen asukkaiden edes tietämättä asiasta. Paras olisikin moderoida poliitikt pois facen alue palstoilta. Ilmiantakaa poliittiset modet pois.

    Ilmiannoin sinut, kommy.

    Äänestä

Tänään olisi ollut Tuulosessa joulumyyjäiset.

Äänestä
  • Kiitos tiedosta jälkikäteen urpo.

    Äänestä

Joulumyyjäiset Juteinikeskuksella su 30.11. kello 15-18. Nämä siis Hattulassa. Siellä on erilaista ohjelmaakin.

Neulansilmän joulu su 30.11. klo 12-16. Roadhouse Cafe Neulansilmä: Sattulantie 75, Hattula. Myyntikojuja, poniratsastusta ja joulupukki.

Pelkolan joulutapahtuma järjestetään 1. adventtina su 30.11. klo 15.00 Pelkolan koululla Wanhan Koulun Rauhassa (Markkulanmäentie 6). Ohjelmassa on toivelauluhetki, jouluinen kahvila, joulupukki vierailee, jonka lisäksi on jouluista puuhaa koko perheelle. Lopuksi laskeudutaan jouluun äänimaljarentoutuksella klo 17.30-18. Kahvilaa lukuun ottamatta tapahtuma on ilmainen.

Äänestä

PopUp KanaCafe. Järvikuja 2, 13600 Hämeenlinna. Joulutori 13.12. klo: 11.00 - 15.00.

Äänestä

Koko kylän yhteinen joulutapahtuma HawuJoulu järjestetään Hauhon kirkonkylässä lauantaina 13.12.2025 kello 9–14 sekä oheistapahtumia myös kylissä.
Lähde kävelyretkelle jouluiselle Vanhalle raitille vaikka Joulupukkia tapaamaan. 🎅
Tee ostoksia raitin myyntipisteistä ja hauholaisista liikkeistä,
poikkea joulumyyjäisiin Hauhotalolle ja seurakuntatalolle.
Seurakuntatalolla myyntipöydät lähetystyöllä ja partiolaisilla. Kahvia, grillimakkaraa ja itse tehtyjä leivonnaisia ja käsitöitä sekä joulupuuroa.
📍Kotkontie 3
Hauhotalolla runsaasti myyjiä sekä sisällä että ulkona.
📍Kirkkotie 5
Ja paljon muuta ....

Äänestä

Wetterhoffin Korttelijoulu - joulumarkkinat
la 13.12.2025 klo 10-16
su 14.12.2025 klo 10-16
Käsityöläisten ja kädentaitajien perinteikkäät joulumarkkinat historiallisessa miljöössä Hämeenlinnan keskustassa.

Äänestä
  • Tervetuloa 13.-14.12.2025 Verkatehtaalle joulumarkkinoille !
    Markkinat ovat avoinna lauantaina klo 10:00 -17:00 ja sunnuntaina klo 10:00-16:00.

    Äänestä

  • Anonyymi00013 kirjoitti:

    Tervetuloa 13.-14.12.2025 Verkatehtaalle joulumarkkinoille !
    Markkinat ovat avoinna lauantaina klo 10:00 -17:00 ja sunnuntaina klo 10:00-16:00.

    Kiitos kaikille viimeisille vastaajille! Houkuttelevia paikkoja.

    Äänestä

  • Anonyymi00014 kirjoitti:

    Kiitos kaikille viimeisille vastaajille! Houkuttelevia paikkoja.

    Niin no joo. Jos haluat ostaa pannulapun satasella niin kyllä.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

En jaksa etsiä lehdistä tai mistään sivustoilta. Pistäkää vinkkiä tähän.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu