CCHR:n perustaja on psykiatri

linkki:

http://www.psychcrime.org/about.htm

CCHR's co-founder is Dr. Thomas Szasz, Professor of Psychiatry Emeritus and internationally renowned author. CCHR is now an international organization with 133 chapters in 34 countries.
4245
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Vastuu tämän tyyppisten kirjoitusten aiheuttamista vahingoista.

Sananvapauteen on turha vedota.

Pelästyneet psyyken ongelmista kärsivät kanssatoverimme voivat jättää elintärkeät lääkkeensä ottamatta ja menehtyä.

Saatatte joutua oikeudelliseen edesvastuudeen, mikäli tämäntyylisiä; Elintärkeiden Reseptilääkkeiden ottamisella peloittelevia sivustoja vielä ylläpitämällänne sivustolla julkaistaan.

Tämä on sen verran vakavan luokan asia, että mikäli ette ota varoituksestani vaariin eniro saatetaan siihen stm:n toimesta velvoittaa.

Äänestä
  • jenkkirahankeruusoopaa vastaan täytyisi olla joku laki. Seuraavassa linkissä esimerkkejä ihmiskohtaiosta näiden verenimijöiden jäljiltä:

    http://www.whyaretheydead.net/

    Äänestä

  • Se sama dianektiikka/scientologia-avohoitopotilas terrorisoi Päihteet-, Hypnoosi-, Mielenterveys-, Psykologia-, ja Paniikkihäiriöosastoja. Joka osastolta saa takapakit, mutta aina vaan jatkaa häirintäänsä mielipuolisilla opeillaan. Miksi Suomi24-ylläpitäjä ei puutu asiaan?

    Äänestä

  • Tuota kirjoitti:

    jenkkirahankeruusoopaa vastaan täytyisi olla joku laki. Seuraavassa linkissä esimerkkejä ihmiskohtaiosta näiden verenimijöiden jäljiltä:

    http://www.whyaretheydead.net/

    HAHAHA...

    Psykiatri pisti pahan...

    muka ihmiset kuolee psyykelääkkeiden puutteeseen...

    KUKAAN EI OLE KOSKAAN KUOLLUT PSYYKELÄÄKKEIDEN PUUTTEESEEN- sensijaan monikin yliannostuksiin ja psyykelääkkeiden sivuvaikutuksiin, kuten esim äärivihaisuus joka on johtanut esim koulumurhiin...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Psykiatri Thomas Szasz kirjoitti:

linkki:

http://www.psychcrime.org/about.htm

CCHR's co-founder is Dr. Thomas Szasz, Professor of Psychiatry Emeritus and internationally renowned author. CCHR is now an international organization with 133 chapters in 34 countries.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu