Meinaatko olla vielä kauankin?
Oletko urasi huipulla kassatyöntekijä
Anonyymi-ap
10232
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Kassaneideistä tulee demareiden pääministereitä, jokainen vuorollaan.Ottavat sitten 9 miljardia lainaa jakaen rahat ulkomaille ja sitten tuhotaan tapahtuma-alaa tai jotain muuta tehden kymmeniä tuhansia työttömiä lisää.Ihan kivat näkymät siis kassaneideillä.On tosin paikka saadakseen twerkattava päättäjien saunailloissa ja poimittava paperiliittimiä kontallaan mutta on se sen arvoista.
Sitten tulee takinkääntäjä mäkkärin työntekijä, joka lupaa lopettaa velanoton ja jopa lyhentää otettuja velkoja ja katso. Mäkkärin työntekijä moninkertaistaa Suomen velat, laskien velalla bensan kuluttaja hintaa.
Näyttääkö siltä, että velka vähenisi.
https://velkakello.fi
Velan lyhentäjä ei ole syyllinen, hän ei ole velkaa ottanut. Miettikääpä vähän mitä olisi tapahtunut jollei velkaa olisi lyhennetty? Se ei ole edes vaihtoehto.
Persuliinin laskuoppi on. Lyhentää velkaa, velalla ja ottamalla päälle vielä lisää velkaa.
Kassaneidin laskuoppi on ottaa velkaa ja vähät välittää siitä kuka sen joutuu maksamaan.Jauhoa nokkaan ja twerkkiä sekä vaakamamboa olavin kanssa avioliitto roskikseen ja biletystä vaan.
Aloittaja on elämänsä älykkyyden huipulla, kun osaa someen värkätä lauseen.
Kaikki ei osaa.
Twerkkipylly jauhonokka kassaneiti "tyrmää ukrainan rauhansopimuksen" kiljuu iltalehti.
-Jauhonokalla ei ole mitään sananvaltaa tai asiaa tunkea nokkaansa kassaneitinä toisten maiden asioihin.
-ei ole minkäänlainen ministeri enää, kassalle hommiin ja nokka syvälle jauhosäkkiin sekä mieluiten aika hiljaa kiitos kuten muutkin demakot.
sinulla jo onkin nokka syvällä kokoomuslaisen pakaroiden välissä :D