Ala-arvoista

Anonyymi-ap

Tänään klo 11 jälkeen kävelin omin jaloim päivystykseen rintakivun vuoksi. Ilmoittautuminen ja toteamus mennä kotiin juomaan TEETÄ. Kausiflunssaa liikkeellä,sen tiedän sanomattakin. Jäi kyllä paskan maku suuhun tuosta käynnistä.

5

314

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Eikai tossa ollut mitään erikoista. Veljeni meni järvenpään arvauskeskukseen aamumulla. Pyysivät tulemaan iltapäivällä uudestaan. Meni ja tutkivat oli terve. Lähti terveenä pois ja lyyhistyi ulko ovelle. Sen jälkeen kaksikertaa pyydettiin muija ja lapset katsomaan viimehetkiä. Veljeni kuitenkin toipui. Ja ei ole tervettäpäivää nähnyt. Joten kaikki meneehyvin ja arvauskeskuksessa pyörii samat arvaajat. Ja nykyisin on gestapo joka tyrmää sinun lekurille pääsyn. Se näkee röntgen kaukokatsella jotta olet terve. Joten hyvinhän sulla menee olet " terve" ja arvauskeskuksessa ja sinulla on kaikki hyvin

      • Anonyymi

        Sama juttu, jos yrität saada aikaa lääkärille, ei saa, kun se v..n .......eihän se sinällään
        hänen vika ole, onko se ihme, kun väki siirtyy yksityiselle, sekään ei aina auta
        Oma torin lääkäri oli umpisurkea, eli ei se yksityinen lääkärikään aina ole se
        paras vaihtoehto.


      • Anonyymi

        Se on täysin totta, että terveyskeskuksen lääkärien vastaanotolle ei pääse. kun "gestapo" tyrmää!!! On niistä hoitajista tullut viisaampia kuin lääkärit, kun pystyvät heti sanomaan kuka tarvitsee ajan ja kuka ei!
        Koko hyvinvointilalueen aikana ei ole saanut aikaa vaikka kyseessä monisairas! Jospa niillä on priorisointi ja odottavat etenkin vanhusten kuolevan pois!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Se on täysin totta, että terveyskeskuksen lääkärien vastaanotolle ei pääse. kun "gestapo" tyrmää!!! On niistä hoitajista tullut viisaampia kuin lääkärit, kun pystyvät heti sanomaan kuka tarvitsee ajan ja kuka ei!
        Koko hyvinvointilalueen aikana ei ole saanut aikaa vaikka kyseessä monisairas! Jospa niillä on priorisointi ja odottavat etenkin vanhusten kuolevan pois!

        Sehän tarkoitus jotta sairaat tapetaan. Siinnä yhteiskunta säästää ja jono lyhenee.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      117
      4898
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      116
      3979
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      222
      3913
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      120
      2275
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      82
      1996
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      80
      1396
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      137
      1374
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      174
      1374
    9. En ymmärrä ateisteja!

      Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???
      Ateismi
      585
      1269
    10. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      53
      1155
    Aihe