Anteeksipyyntö on yhtä hieno ja välttämätön taito kuin kiittäminenkin. Osataanko Outokummussa anteeksi pyytää?
Kysyn siksi, että en ole Okussa asunut koskaan mutta kuullut paljon puhuttavan, että Okussa erityisen paljon puhuttaisiin pahaa muista ja huonotapaisuus olisi yleistä.
Useinhan on niin että pahaa puhuvat ja kateelliset ei pyydä anteeksi mitään ja uskovat itse että heidän kateutensa olisi jonkun toisen aiheuttamaa, joka on tietysti täysin vastuuton ja naurettava ajatus koska kateellinen itse oman kateutensa synnyttää pahantahtoisuuttaan.
Osataanko Okussa pyytää anteeksi?
4
150
Vastaukset
- Anonyymi
Se on juurikin näin asia leviää jostain ihmisistä kuin kulo valkea konsanaan tai mitenkä itse sen haluaa ilmaista. Jostain aletaan jauhaa niin sitä sitten jauhetaan ja oikeen kunnolla että kaikki tietää yksi ihminen kun tietää niin silloin tietää koko vitun Outokumpu melkein että ei hyvää päivää tekis mieli vedellä vyöllä niitä ketkä paskaa kehtaa suoraa joistakin.
- Anonyymi
Surullista ja säälittävää on juoruilu. Aikuiset miehet sellaista tekevät täällä eniten eikä osaa edes hävetä sitä
- Anonyymi
Jauhaa
- AnonyymiUUSI
Okulaiset paskanpuhujat eivät pyytele anteeksi, nauravat paskaisesti jäätyään kiinni.. Näitä paskanpuhujia riittääkin sitten joka oksalle, osa jää maahankin räksyttämään..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin1392773Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.2702388Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?261446- 1161124
- 991089
Uudestisyntyminen ei tapahdu kasteessa
Tässä Apostolien tekojen kohdassa näemme, että Filippus julisti hoviherralle ensin evankeliumia ja kuulusteli sitten tar2041033Ryöstö Punkaharjulla
Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee13982Lasse Lehtonen on yhtä aikaa sairauslomalla ja työmatkalla
Kelan johtaja näyttää vötkyilyn mallia, otti sairaslomaa ja lähti Brysseliin sitten ryyppäämään! 😂 Kelan pääjohtaja La57871Mistä juttelit viimeisen kerran
Mistä juttelitte viimeisen kerran ikävöinnin kohteen kanssa? Irl tai viesteillä.62844Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.283830