Täällä poliisi koputtaa epäiltyjen huumekauppiaiden koteihin

Anonyymi-ap

Laajan asiakasrekisterinsä avulla poliisi on pystynyt kolkuttamaan epäilyttävien ostajien koteihin oville. "Näissä puhelimissa olemme löytäneet noin 200 nimeä". Tavoitteena on estää ihmisiä joutumasta riippuvuuteen ja samalla rahoittaa jengirikollisuutta.

"Se on tullut ajankohtaisemmaksi tällaisten aloitteiden myötä. Huumeiden ostajat osallistuvat ampumisiin ja räjähdyksiin, ja haluamme kiinnittää heidän huomionsa tähän. Sallittu virtsanäytteiden ottaminen
Monet myyntipuhelimissa esiintyvistä ovat nuoria. Mutta tapahtuu myös, että keski-ikäiset avautuvat ja joissain tapauksissa heillä on lapsia.

"Jos tällaisia ponnistuksia ei olisi ollut, emme ehkä olisi saaneet tietää, että näillä lapsilla on vanhempia, joilla on riippuvuus" Huumeongelmaan ei ole yhtä ratkaisua. Meidän täytyy toimia kaikilta suunnilta, eli sekä ostajilta että myyjiltä. He ovat riippuvaisia toisistaan.
Jos poliisi alkaa epäillä jotakuta niistä henkilöistä, joihin he törmäävät, aloitetaan alustava tutkinta huumerikoksista. Sitten tarvitaan virtsanäyte.

3

68

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sanna kalpenee !

      • Anonyymi

        Hiljenee, jotkut tietää huumediilerinsä.


    • Anonyymi00004

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 99
      1736
    2. Mitkä asiat

      tekevät vaikeaksi kohdata kaivattusi?
      Ikävä
      74
      1494
    3. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      50
      1427
    4. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      58
      1346
    5. Miltä se tuntuu

      Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s
      Ikävä
      104
      1308
    6. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      10
      988
    7. En mahda sille mitään

      Olet ihanin ja tykkään sinusta todella paljon.
      Ikävä
      36
      847
    8. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      60
      781
    9. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      49
      774
    10. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      41
      755
    Aihe