Vesi jälleen poikki osassa Pirkkalaa, vedenpaine alentunut laajalla alueella – Mahdollista putkirikkoa yritetään paikantaa.
Tampereen Vesi kertoo vikailmoitusnumeronsa automaattisessa viestissä, että vedenpaine on alentunut laajalla alueella Pirkkalassa ja että osaan kuntaa ei tule vettä ollenkaan. Häiriö on alkanut tiistaina kello 8.20.
Vesikatkoksen syy ei ole Tampereen Vedellä tiedossa. Vesiyhtiö kertoo, että mahdollista putkirikkoa yritetään paikantaa.
Pirkkalaisen lukijan vinkin mukaan vesikatko näkyy ainakin Takamaalla. Pirkkalaisen toimituksessa Suupalla hanavesi oli kellertävää tiistaina aamukymmenen aikaan.
Viimeksi Pirkkalassa koettiin suuri vesikatko tasan viikko sitten tiistaina.
Taas vesikatko Pirkkalassa
Anonyymi-ap
2
300
Vastaukset
- Anonyymi
Tampereen Veden häiriökartta on ihan perseestä. Se näyttää jotain harmaata aluetta Härmälässä ja Pereellä mutta ei siitä ota selvää. Kuntakeskuksessa Suupallakin paine on selvästi alentunut.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää482297Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten722193Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1362017Demariskandaali! Eveliina Heinäluoma (sdp) kahmii kaikki Hitas asunnot itselleen!
Heinäluoma on ostanut useita yhteiskunnan tukemia, hintasäännösteltyjä asuntoja itselleen! Ei ihme, että Hitas on ollut432012Perintovero 100 prosenttiin, työeläkkeet ja maataloustuet pois
Noilla eväillä lähden tasapainottamaan valtiontaloutta ja korjaamaan työntekijöiden palkkakuoppaa nostamatta työnantajie501951HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a363981745Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1061693Riikka runnoo: polttoöljyn hinta nousi maaliskuussa 40 prosenttia
Onko irvistelijällä sakset hävinneet, vai miksei osaa leikata polttoaineiden hintaa kansalaisten kukkarolle sopivalle ta21622Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241514Millainen on naisellinen nainen
Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n1851138