Tunteiden tulla. Olen haavoittuvaisempi taas.
Taas annoin niiden
Anonyymi-ap
12324
1Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Mitä pahaa tunteissa ja rakastamisessa on?
Sitä on auki kuin haava
Vaatii aina molemminpuolista tuntemusta, muuten tulee ikäviä tuntemuksia, jotka voi haitata tulevia kontaktointeja?
Anna niiden tulla ja mennä. Kaikki hyvin.
Jep pieni itkun tirautus puhdistaa
Ihminen joka antaa tunteiden tulla ja kestää ne, on vahva. Heikkoja ovat ne, jotka käyttävät aikansa tunteiden välttelyyn ja peittelyyn.
Vahvan ihmisen merkki, jos jossain komerossa itkee tunteitaan. Hä. Ei kerro niistä toiselle?
Minkälaisia tunteita sinulla on? Minä voisin olla sinun ystäväsi ja jos haluat voit purkaa huoliasi minulle. Ymmärsin jo monia vuosia sitten, ettei elämäsi todellakaan ole helppoa ja siksi olisin sinun halunnut sanovan minulle jotain, koska minä en voinut olla se joka niin tekisi ensimmäisenä!
Miksei elämä ole helppoa
Näin sen miten kärsit ja ehkä jollain tavalla häpesit elämääsi ja sen vaikeuksia. Minulla ei ole tapana arvostella kenenkään tapaa elää ja olla, koska mielestäni ymmärrän hyvin erilaisia ihmisiä, sillä olenhan itsekin sellainen! Nämä sanat olisin voinut kertoa sinulle jo vuosia sitten, jos olisit uskaltanut kysyä minulta, "voisitko auttaa minua"?
Sinun tarpeesi saada apua on todella suuri ja voit luottaa minuun, etten kerro kenellekään mitään siitä mitä sinä minulle kerrot!
Ihminen joka pystyy ottamaan tunteet vastaan, tuntea ja kokea ne, ei ole heikko. Hän on vahva ja matkalla johonkin.