Aamun uutiset sanoi, että Anneli Auerin rikosoikeudenkäynti on nyt noin puolivälissä. Sitä on tähän mennessä tahittu 20 vuotta, joten en taida elää niin kauaa että näkisin miten käy. Eikä taida enää elää Annelikaan.
Pakko sanoa että on tämä varsinainen Suomen ylpeys tämä tapaus. Poliisin ja oikeuslaitoksen taidonnäyte, miten toimii maailman huonoin, hitain ja kädettömin järjestelmä.
Auerin keissi jatkuu
18
355
Vastaukset 18
- Anonyymi
No kun tulee tuomi..olkoon se mikä tahansa, niin siitä valitetaan hoviin ja taas alka rumba ja sitten hovi antaa tuomion, niin sitten siitä valitetaan korkeinpaan ja korkein palauttaa päätöksen takaisin käräjäoikeuteen ja taas alkaa rumba.
Niin sitten avataan uudestaan tämä murhajuttu...
Tässä sembalossa voi mennä niin kauan, että AA ja Jens poistuu tästä maailmasta ja sitten koko sembalo hyytyy.
Tattis ja moro. Hullu laitos koko Suomen raastuvat sun muut oikeussalit..ja Porin amatööripoliisit. - Anonyymi
Eiköhän olisi fiksuinta keskeyttää prosessi ja antaa Annelin nauttia loppuelämästään, sen mitä sitä on jäljellä.
- Anonyymi
Ei ole tarkoitus kun saada "väärästä tuomiosta" korvauksia valtiolta. Lopettaisivat jo koko asian tonkimisen.
- Anonyymi
Poripalstan asiat,miksi Turussa tapahtumaa tutkitaan kuuluuko kaikki Poriin?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Poripalstan asiat,miksi Turussa tapahtumaa tutkitaan kuuluuko kaikki Poriin?
Narsismi on huono opettaja, sinäkään et osaa kirjoittaa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Narsismi on huono opettaja, sinäkään et osaa kirjoittaa.
Sillä on tarkoitus.
- Anonyymi
Lakien mukaan he siellä toimivat kaiketi.
A Auer valittaa siitä, että aikanaan kaikki on salattu ja salassa käsitelty. Lakien mukaan siellä on silloinkin toimittu. Lapsia on suojeltu.
On lapsilla ollut paljon kärsimystä, en muuta sano.
Totuutta ei ole edelleenkään saatu selville: Kuka murhasi Jukka S. Lahden?
- Anonyymi
AA on pikkuisen lihonnut ja tullut kovin mummumaiseksi .... mutrusuuta unohtamatta.
- Anonyymi00017
Vanhin tytär muistuttaa kovasti äitään, käytöstavoiltaan ei, ne on huonot.
- Anonyymi
Asianajaja on kyllä komea ja haluttava. Haluan hänet joululahjaksi.
- Anonyymi
Keitätkö hänet samoin kuin kananmunat?
- Anonyymi
Oikeuslaitos ei olisi saanut enää jatkaa tätä. He nolaavat itsensä. Ovat uskoneet lasten tarinat ja uskovat uudetkin tarinat. kaikki niellään ja maksetaan murhamammalle. Heillä on jonkinlainen viharakkaussuhde Aueriin. Joku muu olisi laitettu lusimaan murhasta mutta Anneli on kiero kuin korkkiruuvi.
- Anonyymi00019
Niin on kiero. Mutta ei niin ovela, että onnistuisi kaikkia vedättämään
- Anonyymi
Ei pitäisi olla olemassa oikeudenkäyntiä kun ei ole rikosta ei syyllisiä, ei yhtään ihmistä kuka tietäisi mitä tapahtui vaikka kaikki olivat paikalla? Kaikille 10 vuotta vankeutta valehtelemisesta ja oikeuden halventamisesta.
- Anonyymi00014
Kunpa nähtäisi numeroita, kuinka paljon Auerin tapaus on yhteiskunnalle maksanut, ja mikä on lakimiesten osuus.
- Anonyymi00015
Tämä lasten juttu menee hoviin ja korkeimpaan ja korkein palauttaa sen taas käräjäoikeuteen ja rumba jatkuu.
Niin ja kpr tutkii Ulvilan murhaa ja siitä alkaa taas uusi oikeudenkäynti, joka menee käräjän jälkeen hoviin ja korkeinpaan ja sitten taas käräjäoikeuteen ja hoviin..
Et tulossa vielä lähes 10 oikeudensaagaa.... - Anonyymi00018
KPR = Kainuun prikaati?
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1791762
Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.109923Mitä mieltä olet?
Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo110783En ehkä onnistu siinä
Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.58755Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset209674- 133638
- 52601
Viesti jonka haluaisit lähettää...
hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä20590Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus51572- 37556