Itsenäisyyspäivää

Anonyymi-ap

Suomi menetti itsenäisyytensä 1995, tasan 30 vuotta sitten. Suomi menetti oman valuutan 1999, 26 vuotta sitten. Nyt ollaan ilman itsemääräämisoikeutta, ilman sananvapautta, valvontayhteiskunnassa ja perse auki. Olisi oikeus ja kohtuus, että itsenäisyyspäivän linnan juhliin ei osallistuisi kukaan. Kun kaikesta leikataan niin tässä on iso kulu jonka voi poistaa käytännöstä.

5

116

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Teemu Keskisarja jatkaa selkärankaisena suomalaisena miehenä. Hän on ajoissa ilmoittanut että ei aio mennä. Hyvä Teemu.

    • Anonyymi

      Pieni korjaus: EU-Suomi menetti oman valuutan vuonna 2002. Eduskunta hyväksyi Lissabonin sopimuksen EU-Suomen lain edelle 5.12.2009, jolloin alkoi EU:n muodostaminen federalistiseksi liittovaltioksi ja samalla tiellä ollaan. EU-Suomi menetti myös oman puolustuspolitiikan, kun pakkoliityttiin NATOon.

    • Anonyymi00004

      Suomi lähti välittömästi nousuun. EU on vähän niinkuin apukoulu liian ujoille ja sisäänpäin kääntyneille valtioille, kuten Suomi oli. Suomi oli ennen EU. ta takapajula ja Kouvostoliitto. Suomi todellakin tarvitsee EU. ta.

      • Anonyymi00005

        Ikävä kyllä Suomi sai johtaakseen sisäsiittoiset johtajat.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei käy sääliksi sitä miestä

      Sitä saa mitä tilaa.
      Ikävä
      176
      1530
    2. Muistakaa pojat tämä.

      Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
      Ikävä
      96
      736
    3. En ehkä onnistu siinä

      Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.
      Ikävä
      58
      725
    4. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

      Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
      Ikävä
      203
      588
    5. Oletko päättänyt

      Että luovutat minun suhteeni
      Ikävä
      48
      536
    6. Mies,oletko koskaan...

      Käyttänyt maksullista naista?
      Ikävä
      126
      536
    7. Kirjoita kolme sanaa

      mistä kaivattusi voisi sinut tunnistaa.
      Suhteet
      37
      526
    8. Pahoin pelkään nainen

      että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
      Ikävä
      50
      518
    9. Viesti jonka haluaisit lähettää...

      hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä
      Ikävä
      15
      500
    10. toivottavasti kohta jo kohdataan

      😍😍😍😍😍 sinua olen odottanut varmasti koko elämäni
      Ikävä
      25
      483
    Aihe