kommnisti mielenosoittajia itsenäiyyspäivänänä. Jo kolmas vastaava, nyt supistettuna, säilyykö tämä kommarilta? Laitan illalla uudelleen jos poistaja toverin huki päättyy.
Töölöntorin asukkaita lähtee pakoon
14
157
Vastaukset
- Anonyymi
Poistakaa aloitus koska se ei sisällä lainkaan palstan aiheeseen liittyvää asiaa vaan on persutrollin uhittelua.
- Anonyymi
"Kommnisti" mainittu, siis persutrolli!
- Anonyymi
Vastaa meille kaikille: MITEN tämä aloitus liittyy mitenkään tähän palstaan? Onko keskustalaiset kommunisteja, vai miksi laitoit tämän tälle palstalle?
(Suurella kirjoitetut eivät huutamista, vaan olennaisen korostamista, jos satut lukemaan viestini pikaisesti.)
Kirjoita jonnekin SKP:n palstalle tällaisia aloituksia; nämä eivät mitenkään liity palstan aiheeseen!!!
Olettaisin, että erityisesti KESKUSTALAISILLA Suomi24:n ylläpidossa olisi vahva motiivi poistaa tämän kaltaiset, palstan siisteyttä häiritsevät aloitukset. TOSIN ylläpito tekee TYÖTÄÄN, eli valvoo palstan sääntöjen noudattamista, joten aivan varmasti myös muita puolueita äänestävät tulevat poistamaan tämän aloituksesi, jos siitä ilmoitus tehdään. Minä en ilmoitusta tee, koska toivon sinun joskus edes huomaavan PALAUTETTA kirjoituksistasi, jotta vihdoinkin YMMÄRTÄISIT, miksi kirjoituksiasi poistetaan.(Suurella kirjoitetut eivät huutamista, vaan olennaisen korostamista, jos satut lukemaan viestini pikaisesti.)- Anonyymi
Kaikki sonta kelpaa!!!
- Anonyymi
Tämä keskustalaisten palsta, keskustalaiset sanoo mielipiteensä omalla palstalla.
Eikö saisi sanoa ? miksei saisi. Sano kommunisti kun vaadit poistoon.- Anonyymi
Et sinä persutrolli edelleenkään ole minkään sortin keskustalainen.
- Anonyymi
Tietenkään se mitä tapahtuu Töölössä ei kuulu palstalle jonka aihe on Keskusta ja sen harjoittama politiikka.
Oletko aivan idiootti? Vaikutat hyvin tyhmältä kun et tajua ilmiselvää asiaa. Toisaalta tuo naurettava aloitus virheineen kertoo totuuden, että olet pelkkä vähä-älyinen persutrolli ja asut perämammarissa jonne äityli sinut ruokkii. - Anonyymi
Kerro nyt REHELLISESTI (jos osaat), MITEN aloituksesi liittyy Suomen Keskustaan?!?
Suomi24:n palstojen idea on se, että palstoilla puhutaan palstan aiheesta. Jos haluat keskustella kommunistien mielenosoituksista, mene KOMMUNISTIEN palstalle niistä kirjoittamaan!
Suomi24:n palstojen idea ei ole kuvaamasi kaltainen, että esimerkiksi Suomen Keskustan palstalla itsensä keskustalaiseksi kokevat kirjoittavat kaikenmaailman pitsinnypläyksistä, vaan palstan AIHEESTA!
Suomi24:n ideana ei myöskään ole, että jollain palstalla palstan aiheen ideologiaa kannattavat saisivat MINKÄÄNLAISTA etua, omistajuutta tai vastaavaa palstan keskustelusta. JOKAINEN voi keskustella palstan AIHEESTA, kunhan keskustelee palstan AIHEESTA. - Anonyymi
Ei tämä ole mikään keskustalaisten palsta vaan palsta millä kaikki saavat sanoa mielipiteensä kunhan se liittyy pastan aiheeseen.
- Anonyymi
Komnistit sylkee töölöläisten päälle.
- Anonyymi
Poistakaa aloitus koska se ei sisällä lainkaan palstan aiheeseen liittyvää asiaa.
- Anonyymi
Älä valehtele aloittaja-persutrolli. Kukaan ei lähde Töölöstä yhtään minnekään. Miksi lähtisikään.
- Anonyymi
Samaa mieltä. Riittää, että vetäytyy omaan asuntoonsa ja lukitsee ovensa.
- Anonyymi
Poistakaa aloitus koska se ei sisällä lainkaan palstan aiheeseen liittyvää asiaa.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava
Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I1273169Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa
Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk612815Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista
Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro352212Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?
Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä1032118Mikä aate kaiken pahan takana?
Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.1301988Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa
Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva441961Muistan vuosikymmenten takaa
Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.101232Kristinoppi ja vähäkatekismus:
Luther Lapsikasteesta: "Mitä kaste antaa eli hyödyttää? Kaste vaikuttaa syntien anteeksiantamuksen, vapauttaa kuolemas67994Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!
Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville12985Valtuuston puheenjohtaja ei hallitse kokousta
Kemijärven kaupunginvaltuuston puheenjohtaja antoi teatterin pyöriä valtuustossa. Sosialidemokraattien Risto Korkalon pu77910