Ylen ohjelmasisällöissä on kaksi valtavirtaa, väkivalta ja seksi. Tulee sellainen mieleen, että nuo pehmustetussa kuplassaan elävät Ylen palkkalistoilla olevat ihmiset tarvitsevat tuollaista sisältöä ihan omakohtaisista syistä.
Jos asiasta kyselee heiltä, on turha odottaa vastausta, mehän olemme vain niitä, jotka maksamme kaiken.
Miksi murhat ja seksi kiihottavat Yleä?
11
223
Vastaukset
- Anonyymi
Joo, mutta Yle on kertonut satsaavansa teini-ikäisiin, eli v***u - termiä vaan ja tatuoituja ”kyseenalaistajia” vaan lisää ruutuun. Aikuisuus on hukassa.
- Anonyymi00011
Eikös se uksi ulelainen patja tiputettu partsilta alas matu-rakastajansa toimesta?
- Anonyymi
Kommareita kiinnostaa kyseiset aiheet.
Ylen määrärahoja pitää ehdottomasti vähentää 400 miljoonaa
Rahat sairaanhoitoon.- Anonyymi
HAH, luuletko että ne rahat säästyis ja menis sairaanhoitoon? Ehei, Purran omaan taskuun ne menisi kuitenkin! Purra on niin ahne, itserakas, itsekäs ja omahyväinen paska ettei pahemmasta väliä!
- Anonyymi
Tottakai ne käytetään sairaanhoitoon.
S- hoito on VÄLTTÄMÄTÖNTÄ
Ylen murhausohjelmat eivät ole.
Asiat tärkeysjärjestykseen kommari.- Anonyymi
En ole mikään kommari, moinen on herjaamista!!!
Sitäpaitsi kyllä Purra vetää kaikki säästyneet rahat omiiin taskuihinsa eli älä puolustele sitä ämmää!! Ja minä tiedän että sairaanhoito on välttämätöntä mutta Purra haluaisi säästää kaikesta mikä koskee tavallista kansaa!!
- Anonyymi
Ylessä on töissä nyt se sukupolvi joka nuorena pelasi pelkästään sotapelejä.
Tällaisten ihmisten ajatusmaailma toimii hyvin pienellä alueella.
He yrittävät löytää väkivaltaisia tapahtumia joissa on surmattu monta ihmistä pienellä alueella ja uutisoivat niistä.
Ukrainalaisten tai venäläisten sotilaiden kuolemat ei heitä kiinnosta mutta amerikkalaisten ja eurooppalaisten sotilaiden kuolemat uutisoidaan suurella tarkkuudella. - Anonyymi
Yle on jätettä joka saatellaan loppusijoituspaikkaan.
siitä saatte punikit olla varmoja.- Anonyymi
Vedä sinä typerä persu tumppuus!! Yle ei ole jätettä toisinkuin sulle rakas roskatoosa maikkari!! Joka ei edes ole suomalainen vaan nykyään norski!
- Anonyymi
Rikokset ovat minusta pelkästään ällöttäviä. Niistä kertovilla ohjelmilla pilataan lähetysaikaa Ylen televisiokanavilla ja radiossakin. Erityisesti TV1:n loppuilta on masentava, vaikka rikosviihdettä on kanavalla kyllä jo ennen iltakuuttakuuttakin.
- Anonyymi
Eihän se ole vain Yle! Koko mediakenttähän on kiihottunut murhista ja seksistä! Tämän toteamiseksi riittää pelkkä lehtiotsikoiden luku, sisällöistä puhumattakaan! Ihan järkyttävää kuinka alas sitä voikaan vajota!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu1837204Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv1223248Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?1111924"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?491825Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p601817- 191799
Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am771753Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.41665Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m161551- 691363