Miksi murhat ja seksi kiihottavat Yleä?

Ylen ohjelmasisällöissä on kaksi valtavirtaa, väkivalta ja seksi. Tulee sellainen mieleen, että nuo pehmustetussa kuplassaan elävät Ylen palkkalistoilla olevat ihmiset tarvitsevat tuollaista sisältöä ihan omakohtaisista syistä.
Jos asiasta kyselee heiltä, on turha odottaa vastausta, mehän olemme vain niitä, jotka maksamme kaiken.
10287
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Joo, mutta Yle on kertonut satsaavansa teini-ikäisiin, eli v***u - termiä vaan ja tatuoituja ”kyseenalaistajia” vaan lisää ruutuun. Aikuisuus on hukassa.

Äänestä

Kommareita kiinnostaa kyseiset aiheet.
Ylen määrärahoja pitää ehdottomasti vähentää 400 miljoonaa
Rahat sairaanhoitoon.

Äänestä
  • HAH, luuletko että ne rahat säästyis ja menis sairaanhoitoon? Ehei, Purran omaan taskuun ne menisi kuitenkin! Purra on niin ahne, itserakas, itsekäs ja omahyväinen paska ettei pahemmasta väliä!

    Äänestä

Tottakai ne käytetään sairaanhoitoon.
S- hoito on VÄLTTÄMÄTÖNTÄ
Ylen murhausohjelmat eivät ole.
Asiat tärkeysjärjestykseen kommari.

Äänestä
  • En ole mikään kommari, moinen on herjaamista!!!

    Sitäpaitsi kyllä Purra vetää kaikki säästyneet rahat omiiin taskuihinsa eli älä puolustele sitä ämmää!! Ja minä tiedän että sairaanhoito on välttämätöntä mutta Purra haluaisi säästää kaikesta mikä koskee tavallista kansaa!!

    Äänestä

Ylessä on töissä nyt se sukupolvi joka nuorena pelasi pelkästään sotapelejä.
Tällaisten ihmisten ajatusmaailma toimii hyvin pienellä alueella.
He yrittävät löytää väkivaltaisia tapahtumia joissa on surmattu monta ihmistä pienellä alueella ja uutisoivat niistä.
Ukrainalaisten tai venäläisten sotilaiden kuolemat ei heitä kiinnosta mutta amerikkalaisten ja eurooppalaisten sotilaiden kuolemat uutisoidaan suurella tarkkuudella.

Äänestä

Yle on jätettä joka saatellaan loppusijoituspaikkaan.
siitä saatte punikit olla varmoja.

Äänestä
  • Vedä sinä typerä persu tumppuus!! Yle ei ole jätettä toisinkuin sulle rakas roskatoosa maikkari!! Joka ei edes ole suomalainen vaan nykyään norski!

    Äänestä

Rikokset ovat minusta pelkästään ällöttäviä. Niistä kertovilla ohjelmilla pilataan lähetysaikaa Ylen televisiokanavilla ja radiossakin. Erityisesti TV1:n loppuilta on masentava, vaikka rikosviihdettä on kanavalla kyllä jo ennen iltakuuttakuuttakin.

1Äänestä

Eihän se ole vain Yle! Koko mediakenttähän on kiihottunut murhista ja seksistä! Tämän toteamiseksi riittää pelkkä lehtiotsikoiden luku, sisällöistä puhumattakaan! Ihan järkyttävää kuinka alas sitä voikaan vajota!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Ylen ohjelmasisällöissä on kaksi valtavirtaa, väkivalta ja seksi. Tulee sellainen mieleen, että nuo pehmustetussa kuplassaan elävät Ylen palkkalistoilla olevat ihmiset tarvitsevat tuollaista sisältöä ihan omakohtaisista syistä.
Jos asiasta kyselee heiltä, on turha odottaa vastausta, mehän olemme vain niitä, jotka maksamme kaiken.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu