Kun tuottaviin töihin hakeutuminen on niin pelottavaa ja vastenmielistä, vai onko itsensä elättäminen liian suuressa ristiriidassa vasemmistolaisen maanviljelijän ideologian kanssa?
Saako tukijulli tuottavasta työstä kuumetta tai päänsärkyä
9
86
Vastaukset
- AnonyymiUUSI
Mitähän tämäkin aloitus tarkoittaa? Voisi kommentoida selkeämmin mielipiteensä.
- AnonyymiUUSI
Onhan se omituista olla valeyrittäjä, joka ei kykene ilman avustuksia tekemään tuottavaa työtä. Ei se ole yritystoimintaa, se on tukityöllistämistä.
Kallista pelleilyä elättää tuottamattomia yrityksiä turhaan. Tuet pitäisi ohjat tuottaville yrityksille, eikä konkurssikypsille puljuille, osaamattomien leikkeihin. - AnonyymiUUSI
Sananvapaus ei rajoitu vain mukaviin viesteihin, vaan myös karkeus on sallittua. Suomi24:n säännöt eivät määrää ketään ottamaan toisten tunteita huomioon mielipideviestiä kirjoittaessaan. Ymmärrämme, että tämä voi olla keskustelijoista ikävää, mutta se ei ole sääntöjen vastaista. Suomi24 ylläpito.
- AnonyymiUUSI
Maatalouden tukeminen on kansallisen huoltovarmuuden ylläpitämistä. Aloituksen tekijä on kateellinen ja katkeroitunut riidankylväjä.
- AnonyymiUUSI
Taas sama aihe. Mene hoitoon.
- AnonyymiUUSI
En yhtään ymmärrä aloitusta, miks joka päivä täytyy samasta aiheesta laittaa juttu
- AnonyymiUUSI
Aloittajalla tulee hyvä mieli siitä, kun saa tehtyä toisille pahan mielen. Kysymys ei ole kuitenkaan mielipiteestä.
- AnonyymiUUSI
Aloittajan pitää varata itselleen jonnekin aika missä saa apua
- AnonyymiUUSI
Eikö Kuopiossa olisi paikka auki.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin1743032Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.2982696Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.751768Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa
Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e501667Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?391541- 1221316
- 1051229
Ryöstö Punkaharjulla
Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee141184Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.3831167Uudestisyntyminen ei tapahdu kasteessa
Tässä Apostolien tekojen kohdassa näemme, että Filippus julisti hoviherralle ensin evankeliumia ja kuulusteli sitten tar2041073