Tuulipuiston rakentaminen kieltoon

Anonyymi-ap

Ihmettelen tosi paljon kihniöläisten hiljaisuutta tuulipuistojen suunnitteluun ja rakentamiseen liittyvissä päätöksenteon prosesseissa. Ainoastaan muutama henkilö on tässä joinkin verran aktiivisia yrittäessään estää tuullipuistojen tulon Kihniöön. Narinaa ja meteliä pidetään pienissä piireissä, mutta ei jakseta viedä omia mielipiteitä julkisuuteen siten, että niillä olisi valtuutettuihin kunnolla vaikutusta. Valtuustossa muutama on ns. todellinen päättäjä, muut vikisee. Kuinka sallitte valtuutettujen toimia tavalla! Vapaa-ajan asukkaana olen tätä tilannetta seurannut lähinnä paikallislehden uutisoinnin kautta. Vapaa-ajan asukkaat eivät kaipaa tänne tuulimyllyjä rumentamaan neitseellistä kihniöläistä maisemaa ja luontoa. Tuulipuistojen suunnittelu ja rakentamishalut on saatava estettyä! Toimikaa kihniöläiset! Laittakaa valtuutetut / päättäjät vastuuseen koskien tulevia tuulipuistohankkeita. Järkeä peliin! Ottakaa vapaa-ajan asukkaat tähän ntaisteluun mukaan!

6

530

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Minne ne puistot on tulossa

    • Anonyymi

      Onhan järvien rannat pilattu jo rakentamalla hökkeleitä pitkin rantoja. Hökkeleiden verotusta pitäisi nostaa niin ei tarvitse muita tapoja käyttää verotulojen saamiseksi.

      • Anonyymi

        Näinpä, tuttua Kihniöläistä ajatuksen mallia tässä meillä taas. Mökkiläiset on ei toivottuja hökkeleineen, mutta kyllä heidän verotuloillaan pitäisi Kihniö pelastaa. No osittain tämä olisi ehkä jopa yksi keino lisätä euroja kassaan, mutta asenne.....emme pidä sinusta mutta rahoistasi kyllä.


    • Anonyymi

      Laskekaas kuinka paljon tulee kiinteistö veroa niistä hökkeleistä? Ei herra huonetta rakenna niillä. Ei tässä asiassa ole mitään vastaan vaan totuus olisi joskus parempi kuin jatkuva luulo ja lipominen. Olisihan siellä yrittäjäpankki jos niin olisi verorahoja.

    • Anonyymi00007

      Uuu

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä Yllätti

      Kaivatussasi?
      Ikävä
      218
      2204
    2. Ei enää ulkoteltta ruokaa.

      Se oli sitten viimmeinen kerta kun tuonne teltalle menen.Laatu heikkenee joka vuosi ja annokset pienenee.Ei enää kiitos,
      Kuhmo
      52
      1322
    3. Jos sussa toisessa on yhtään miestä

      Ja kadut tekemisiäsi niin menet poliisin puheille, paljastat kaiken oman osuutesi ja kerrot mitä kaikkea se toinen on te
      Ikävä
      186
      1157
    4. Se katse...

      Täynnä rakkautta. Kunpa olisin tajunnut.
      Ikävä
      81
      996
    5. En ole hetkeen sinulle kirjoittanut nainen

      Vieläkin ajattelen sinua, jos voit uskoa. Tunteet minussa huutavat toivoa ja rakkautta, kun kylmä loogisuus taas pistää
      Ikävä
      56
      891
    6. 72
      832
    7. Muuttaisitko kaivattusi luokse

      heti asumaan? 🛒
      Ikävä
      100
      812
    8. Mitä eroavaisuuksia sinulla on

      kaivattusi kanssa? Esim. luonteessa. Haittaavatko erot vai ovatko vain rikkaus?
      Ikävä
      77
      747
    9. Martinan tyttärestä hieno haastattelu IL

      Martina on kasvattanut fiksun tyttären.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      357
      737
    10. Onnettomuus

      Olivatko paikkakuntalaisia, jotka menehtyivät?
      Virrat
      40
      721
    Aihe