Ebay sivustot on menneet vuosien saatossa pilalle päin kun ovat hyväksyneet myyjät jotka jobbaa kiinalaista, kiinalaisten itsensä toteuttamia tuotteita jotka on aina rihkamaa / huonolaatuista / ei ole toteutettu järkevästi.
Ne pitäisi kieltää kaikki pois, heti paranee ja selkeytyy listatut tuotteet!
Ebay:n päättäjien pitäisi avata kokonaan eri ebay sivusto jossa on vain kiinalaisten tuotteiden myyjiä ja niitä lukemattomia tunnuksia ja samanlaisia tuotteita. Sinne voi mennä ne ihmiset jota ei oikein ymmärrä omassa päässä eroa.
Kiinalaisten itsensä toteuttamat tuotteet erottuu aina joukosta. Huonolla suunnittelulla, laadulla, toimivuudella. Jos heiltä yleensä on tullut jokin saman tuoteryhmän tuote. Ei ole kannattanut koskaan ostaa.
Ebay:n kannattaisi poistaa kaikki kiinalaiset tuotteet sivuiltaan ja tehdä niille oma ebay sivusto
3
251
Vastaukset
- Anonyymi
Ebay meni pilalle lähinnä brexitin takia ja sen global rahastus systeemin takia.
Kiinalaiset kamat kannattaa ennemmin ostaa toisilta sivulta.Laadussa ei ole moittimista jos vähän tarkemmin katsoo mitä ostaa. - Anonyymi00002
Siis miten joka saa myytyä Ebayn kautta?! Itselleni jäi sellanen kuva että ei Suomesta pysty tekee tiliä sinne.. stoppas siihen kohtaan missä piti valita kuljetusyhtiö ja valintana ei ollut mitään tutun kuuloista (esim, Matkahuolto, Postnord tai Posti). Ei ollut hajuakaan mikä kuljetusyhtiö olis pitänyt valita ja sitten koko tili ei toiminut..
- Anonyymi00004
Hei kuumat tyttöset täällä odottaa 👀 Tsekkaa täältä! https://Mary.hoty.lat/Mary#/?/?/atq114xx5
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-185908Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite845522- 1253534
Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin943504- 1211281
- 571227
Miksi miehen on hankala ymmärtää
Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.1301152- 38959
- 45943
- 25909